Amerikan Vampiri 1 – Scott Snyder

06 Eki Amerikan Vampiri 1 – Scott Snyder

Amerikan Vampiri klasik vampir hikayelerinden sıkılanlar için biçilmiş kaftan bir çizgi roman. Okur okumaz aklıma Abraham Lincoln: Vampir Avcısı geldi. Orada western kasabasında ki vampirleri avlayan Abraham Lincoln ve arkadaşı, insanlara musallat olmuş bu yaratıkları temizliyorlardı. Burada da benzer bir hikaye var. Fakat tek bir farkla. Burada hikayemizi güzelleştiren Stephen King var.

Amerikan Vampiri Scott Snyder tarafından tasarlanan bir çizgi roman serisi. 2009′da çizgi roman yazarlığına başlamış olan yazar, çok kısa bir sürede aranan iyi çizgi roman yazarları arasına girmiş. Fakat Amerikan Vampiri için Stephen King’in konuya bir el atmasını çok istemiş. Tam bir Stephen King hayranı olduğu için ve usta yazarın bu hikayeyi zenginleştireceğini düşündüğü için böyle bir öneri ile gitmiş Stephen King’e. Stephen King ise çizgi roman dünyasına güzel bir giriş olabileceğini düşündüğü için ve Scott Snyder’ın ilk kitabına olan hayranlığı için bu teklifi kabul etmiş. Tabi ortaya çok güzel bir çizgi roman çıkmış. İlk gördüğümde küçük bir önyargı oluşsada alıp okumaya başlayınca bu küçük önyargım hemen yok oldu. Gerek hikayenin kurgusu gerekse çizimler sizi gerçekten derinden etkiliyor ve sizi içine alıp yaşatıyor.

Çizgi roman takipçilerinin asla kaçırmaması gereken bir çizgi roman şöleni. Geç olmadan alın ve okuyun derim. Biterse dudak uçurtan rakamlara satılan çizgi romanlardan olacağından eminim.

JBC Yayıncılığa da teşekkür ediyorum bize böylesi güzel eserleri kazandırdığı için. Devamını bekliyoruz!

İyi okumalar.

Kitap adı: Amerikan Vampiri 1
Orijinal adı: American Vampire Volume 1
Yazar: Scott Snyder, Stephen King
Çizer: Rafael Albuquerque
Çeviri: Güneş Becerik Demirel
Yayınevi: JBC Yayınları
Sayfa: 200
Baskı: 2015
Tür: Çizgi Roman

Hemen satın alın


Yeni Bir Yüzyıl İçin Yeni Bir Vampir
Kurnaz, acımasız ve zehirli bir yılan kadar tehlikeli Skinner Sweet, kabalığıyla olduğu kadar inatçılığıyla da ün salmıştır. Fakat Amerikan topraklarında rastlanan ilk vampir olan Sweet, alışılagelmiş gece yaratıklarından biri değildir. Daha güçlü, daha azılı bir vampir olan ve gücünü güneşten alan Sweet, yeni bir kan-emici ırkın, Amerikan Vampiri’nin ilk örneğidir.

Mezarından kalktıktan kırk beş yıl sonra, Sweet kendisini genç ve güzel insanların pervaneler gibi Hollywood ışıklarına doğru çekildikleri 1920’li yılların Los Angeles’ında bulur. Ne var ki, genç aktris Pearl Jones’un da keşfetmek üzere olduğu gibi, burada basit insani hırsların ötesinde bir şeyler dönmektedir. Pearl’ün film yıldızı olma hayali kanlı bir kâbusa dönüşünce, Sweet ona intikam alma gücünün yanı sıra, hayatta kalabilmesi için tek şansını da sunar.

On yıllar süren Amerikan genişlemesini ve yaşayan ölülerin evrimini harmanlayan korkunun efsanevi ustası Stephen King, Amerikan Vampiri için çizgi romanın yaratıcısı Scott Snyder ve sanatçı Rafael Albuquerque ile bir araya gelerek, Vertigo serisinin büyük beğeni toplayan ilk beş sayısını birleştiriyor ve bu kitap King tarafından yazılmış yeni bir giriş bölümünü de içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Amerikan Vampiri 1 - Scott Snyder

#Amerikan Vampiri 1 – Scott Snyder #Amerikan Vampiri 1 #Scott Snyder #Stephen King #Rafael Albuquerque

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend