Avare Tanrı – Fabrizio Dori

26 Tem Avare Tanrı – Fabrizio Dori

Avare Tanrı, Fabrizio Dori Baobab Yayınlarının bizlere kazandırdı eşsiz çizgi romanlardan biri. Her yeni eserlerinde büyük bir heyecan duyuyorum. Çünkü seçtikleri eserler o kadar güzel çizgi romanlar ki bir an önce okumamak için insan kendini tutamıyor. İşte Avare Tanrı da bu tip bir çizgi roman

Çok tanrılı zamanlardan bu zamanlara kalmış bir tanrı, yolunu ararsa daha doğrusu arkadaşlarını ararsa ne olur? Yanına bir kaç dostuyla birlikte bu zamanın dünyasında güzel bir maceraya atılır. İşte Avare Tanrımızın konusu bu kadar kısa ve öz 🙂 Tabi içinde anlattıkları yer yer bir yerlere doğru giden sözler. Onların her birinden burada bahsetmek zor. Bazen anlatılanları, okuyanın çıkarımlarıyla çıkartması, madeni bulması daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Tabi sadece konu değil, renkler de büyüleyici olmuş. Her sayfada ayrı bir ton renk ile sayfa bezenmiş. Özellikle desenler ve renklerin uyumunu çok beğendim. Karakterlerin ikonsal gereçleri -özellikle hayaletin maskesi- çok başarılı olmuş.

Çizimler, öykü, renkler herşeyiyle mükemmel bir çalışma. Şiddetle tavsiye ediyorum!

Arka kapak
Avare Eustis bir zamanlar tanrı Dionysos’la beraber diyar diyar dolaşan bir satir iken artık modern dünyada bir başına kalmıştır. Bir gün tesadüfen tanrıların hala hayatta olduğunu öğrenir ve eski dostlarını aramaya koyulur. Ancak Eustis ikinci derece tanrılardandır ve bu arayışın başına ne gibi dertler açabileceğinden habersizdir…

Modern zamanlarda geçen, Antik Yunan destanlarından fırlama bu macerada Yunan mitolojisinden birçok tanrıyla karşılaşırken, bir yandan da Van Gogh, Henri Rousseau, Otto Dix, Andy Warhol ve Hokusai gibi ikonik sanatçılara referanslarla bezeli muhteşem çizimler ve canlı renkler eşliğinde lirik bir hikâyeye eşlik edeceksiniz.

Çevirmen: Doğan Şima
Grafik: Veli Okulan
Editör: Esra Kökkılıç
Yayın Tarihi: Haziran 2020

Kaynak: Baobab Yayınları. Web sayfası için buraya tıklayın.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend