Babam Süt Peşinde – Neil Gaiman

25 Ağu Babam Süt Peşinde – Neil Gaiman

Evet iyi bir gün için kahvaltı önemlidir. Bunu biliyoruz. İyi bir kahvaltı için neler gerekir? Peynir, ekmek, bal, reçel, yumurta, zeytin, domates, salatalık, biber ve çay. Daha bir çok şey eklenebilir tabiki. Fakat burada kahvaltıyı yapacak olanlar çocuklar ise bu listede bazı şeyleri değiştirmek ve bazı şeyler eklemek gerekir. Örneğin çikolata eklenir ve çay yerinede süt konabilir değil mi? Peki ya süt yoksa! Aile büyüğünün gidip süt alması gerekir. Peki, süt almak ne kadar uzun sürebilir? Süt için neler feda edilebilir ve ne gibi risklere girilebilir?

Neil Gaiman’ın bu eğlenceli kitabında çocukların babası kahramanımızın, süt peşinde başından geçen maceraları anlatıyor bizlere. Okuması oldukça keyifli ve sürükleyici olan bu kitapta kahraman babamız çok uzak bir evrenden gelen, yeşil yaratıklarca kaçırılıyor, 18. yüzyılda Korsanlar Kraliçesi ile ölüm pazarlığı yapıyor, Kişi-Taşıyıcı-Uçan-Küre ile 150 milyon yıl geleceğe gidiyor,mucit olan bir Stegosaurus ile birlikte zaman makinesini keşfediyor ve tüm bunları yaparken sütü asla bırakmıyor.

Bu eğlenceli Neil Gaiman kitabını herkese tavsiye ediyorum.

İyi okumalar.

Kitap adı: Babam Süt Peşinde
Orijinal adı: Fortunately, the Milk
Yazar: Neil Gaiman
Çeviri: Niran Elçi
Yayınevi: Tudem Yayınları
Sayfa: 128
Baskı: 2015
Tür: Çocuk ve Gençlik

Babam Süt Peşinde Neil Gaiman

#Babam Süt Peşinde – Neil Gaiman #Babam Süt Peşinde #Neil Gaiman

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend