Bana İkimizi Anlat – Ahmet Batman

31 Mar Bana İkimizi Anlat – Ahmet Batman

“Bu hayat birine ikinizi anlatacağınız bir yer. Sana ikimizi anlatmaya geliyorum, senden ikimizi dinlemeye geliyorum. Bana İkimizi Anlat…”

“Ahmet Batman’ın yeni kitabı Bana İkimizi Anlat, aşkın en masum halini anlatıyor. Güzel bir dostlukla başlayan ve tükenmeyen sevda, yıllara meydan okuyor. Ancak engeller elektrikli tel örgü misali… Yine de o aşk hiç bitmiyor!”

Hikayenin baş kahramanı Rüzgar Demirsoy, zengin bir ailenin tek çocuğu,annesi ve dedesi ile yaşıyor. Komşularının kızı olan Yağmur’ a çocukluğundan beri sırılsıklam aşık.
Ama Yağmur’ un gözü de kalbi de başkasında. Kitap, Rüzgar’ın Yağmur’a olan aşkı üzerine kurulu. Rüzgar okumayı ve yazmayı çok seven, içine kapanık kendi halinde bir genç. Sevdiği kıza aşkını itiraf ediyor ama karşılık bulamıyor. Bir süre sonra yaşadıklarıyla ilgili her şeyi bırakıp Bozcaada’ya yerleşen Rüzgar, internette kendine Mecaz Adam kimliğini yaratıyor. İnsanların sorunlarını okuyor, öneriler getiriyor, onların mutluluğuyla mutlu oluyor. Saçı sakalı birbirine giren Rüzgar’ın amacı kendini unutmak, ve Yağmur’u kalbine gömmek.Yağmur ‘un onun kalbini nasıl kırdığını anlatmış yazar, Rüzgar’ın ağzından. Anlatılan olaylar da bölüm bölüm çözülerek hiç sıkmadan hatta merak uyandırarak ilerliyor.
Rüzgar’ın Yağmur’a olan o derin aşkını okurken, en çok etkileyen bölüm başlarında ki kısa yazılar, aralarındaki cümleler, aklımıza kazınıyor. Bir çoğunuda şimdiden okumanız için yazıyorum;

“Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar.”

“Hayat, iki yarımın bir bütün olmasından ibaret şimdi ya yarım kalacaksın ya da ona ikinizi anlatacaksın.”

“Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu ispatlamak üzere çalışmaya başlar, ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda aklınız da onu yapmak üzere çözümü bulmanıza yardım etmek için çalışmaya başlar. O yüzden inanın…”

“Kaderini seçemezsin. Aşık olacağın insanı da. Mesela çayına tek şeker atmayı seçebilirsin ama çayına üç şeker atan bir kadına aşık olmamayı seçemezsin.”

“Hayat, elimizde olanlara verdiğimiz değer ile hayal ettiklerimize verdiğimiz değer arasında gizlidir. Elinde olanın değerini bilen insan ne muhtaç olur ne mutsuz. Elindekinin değerini bilmeyen insan ise ne kurduğu hayallere kavuşabilir ne de mutlu olabilir. Hayat er ya da geç bize bunu öğretir.”

“Bir adam bir kadını en fazla ne kadar sevebilir? Peki bir kadın bir Adam’ı ne kadar sahiplenebilir? Üzmeyin değer bilen insanları çekip gidiyorlar sonra…”

“…insan korkuyor. Aşktan değil, hayallerinin kırılmasından korkuyor. Gitmeye korkuyorsam ve susuyorsam hep hayallerime olan aşkımdandır.”

“Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin tasası onlarındır.”

İyi okumalar…

Kitap adı: Bana İkimizi Anlat
Yazar: Ahmet Batman
Yayınevi: Destek Yayınları
Sayfa: 184
Baskı: 2014
Tür: Deneme

bana-ikimizi-anlat-ahmet-batman

#Bana İkimizi Anlat – Ahmet Batman #Bana İkimizi Anlat #Ahmet Batman

Kitap Etiketleri:
Merve Mudak
mervemudak@gmail.com

1991 doğumlu, istanbul Arel Üniversitesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunu ve özel bir tanı merkezinde görev almakta. Gezerek yeni yerler keşfetmeyi çok seven okuyucu, okumayı ve yazmayı da çok seviyor.

2 Yorum
 • otosman@gmail.com'
  osman tekin
  Posted at 09:31h, 05 Ocak Yanıtla

  Benimde hikayem aynı böyle.
  Ama sevdiğim kız injar ediyor neyse lagi uzatmayayım. Kızla ilk önce samimi dosttuk ben kıza aşıktım o başkasına ama kızın aşık olduğu adam şerefsizin tekiydi ve kızı çok uzuyordu bir gün o şerefsizin yalanlarını ortaya çıkardım kız onunla ayrıldı bir süre sonra kıza hislerimi anlattım kız red etti nefret etti benden ve ben şuan çok aciz ve yalnız bir haldeyim.

 • akcaytemizlik@gmail.com'
  Aysun akçay
  Posted at 23:15h, 15 Şubat Yanıtla

  Şuan okuma fırsatı buldum büyük zevkle okuyorum ve dediğiniz gibi her hiyade kendimden bir parça buldum çok etkileyici kaleminize yüreğinize sağlık

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend