Başucumda Müzik – Kürşat Başar

19 Mar Başucumda Müzik – Kürşat Başar

‘Hatırlamak yorucudur, Ama başarabilirseniz, hiç unutmazsanız, kaybettiklerinizi, resimleri, ayrıntıları, yüzleri, kokuları, sesleri hep Yanınızda taşırsanız artık onları hatırlamanız gerekmez, çünkü onlar hep sizinle kalır. Birer anı, kaybolup gitmiş hayatınızın silik, yıpranmış parçaları, yeniden yaşanıp değiştirilmesi mümkün olmayan soluk Fotoğraflar değil, hep şimdiki zaman gibi sizinle beraber gelen hayatın ta kendisi olur…

…Ve bana öyle gelir ki, bütün o dağınıklığa, bütün o bölünmüşlüğe, bütün o hüzne, ayrılışlara, bekleyişlere, bütün o yalnızlıklara ve ne yaparsam yapayım anlatılması, tanımlanması mümkün olmayan özleme rağmen bu, dünyanın en güzel hikayesidir.’
Adnan Menderes zamanında Ankara’da yaşanan gizli bir aşk hikayesi.

O zamanın millet vekili olan Fuat ile küçük bir kız çocuğunun önceleri oyun gibi başlayan daha sonra tutkulu bir aşk hikayesi.
Hikaye karlı bir günde Ankara’da başladı küçük bir kız yokuş aşağı yakarken Fuat’a çarpıp anca durabilmişti. Fuat’ın ‘ Bu küçük yaramaz kız çocuğu yoksa senin kardeşin mi?’ Abisine sormasıyla belkide filizlenen.

Daha sonraları yine Ankara’da bir baloda tesadüf eseri dans ettiği Kızın o yaramaz kızı tanımasıyla daha da büyüyen…
İngiltere de meleklerin huzurunda itiraf bulan, Venedik’te akardiyon ezgisiyle kulaklardan hiç çıkmayacak, oradan oraya sürükleyen bir dönem filmi izlermişçesine keyif veren bir hikaye Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilmesiyle bu Dünya’da son bulan. (Bu dünya diyorum çünkü o küçük kız için hiç bitmeyecek bir aşktı.)

Benimde en çok altını çizerek defalarca kez okuduğum sürükleyici bir kitap.

Kitap adı: Başucumda Müzik
Yazar: Kürşat Başar
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa: 440
Baskı: 2014
Tür: Roman

basucumda-muzik-kursat-basar-2

#Başucumda Müzik – Kürşat Başar #Başucumda Müzik #Kürşat Başar

Kitap Etiketleri:
Sümeyye Karasu
smyyekarasu@gmail.com

1992 Kars doğumlu. Arel Üniversite'si sağlık kurumları işletmeciliği mezunu, Anadolu Üniversite'si işletme son sınıf Öğrencisi. İyi bir okuyucu iyi bir dinleyici iyi bir gezici.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend