Batman Earth One – Geoff Johns

13 Tem Batman Earth One – Geoff Johns

Mükemmel Batman’in mükemmel olmadığı bir çizgi roman. Her ne kadar süper kahraman çizgi romanlarından sıkılsam da farklı bir yorumla okumak iyi olur diye düşündüm.

İyi de düşünmüşüm. Fakat yine de süper kahraman çizgi romanı. Fazla bir beklentiyle okumamak gerekir. Tabi Batman severler için farklı bir yeri var bu çizgi romanın, bunun farkındayım ama yine de belli kalıplar içinde hazırlanmış gibi geldi bana.

Konuyu ve işleyişi bir kenara bırakırsak ve çizimlere odaklanırsak işte orada güzel bir iş çıkartılmış hakikaten. Çizimler enfes bir tat bırakıyor zihninizde. Zaten karakterin çizimleri hemen hemen her macerasında göze güzel gelebiliyor. Pelerinin detayları sizi etkilemese bile baktırıyor. Özellikle tam sayfa karelerde karakterin karizmatik çizimleri çok iyi duruyor.

Çizgi romanın en büyük artısı sanıyorum bu oluyor. Her ne olursa olsun, konu sizi çekmese bile bir süre sonra sadece çizimlerle bile ilerleyebiliyorsunuz. Bu bence çizgi romanın en büyük artısı gibi geliyor bana. Konudan kopmaya başlarken bile çizimler sizi çekmeye başlıyor ve maceraya devam et diyor.

Kitap adı: Batman Earth One
Orijinal adı: Batman Earth One
Yazar: Geoff Johns
Çeviri: Orjinal dilinde – İngilizce
Yayınevi: DC Comics
Sayfa: 144
Baskı: 2012
Tür: Çizgi Roman

Batman Earth One – Geoff Johns

Arka kapak;
Batman is not a hero.

He is just a man.

Fallible, vulnerable, and angry.

In a Gotham City where friend and foe are indistinguishable, Bruce Wayne’s path toward becoming the Dark Knight is riddled with more obstacles than ever before. Focused on punishing his parents’ true killers, and the corrupt police that allowed them to go free, Bruce Wayne’s thirst for vengeance fuels his mad crusade and no one, not even Alfred, can stop him.

In the tradition of the #1 New York Times bestselling Superman: Earth One, writer Geoff Johns and artist Gary Frank re-imagine a new mythology for the Dark Knight, where the familiar is no longer the expected in this long-awaited original graphic novel from DC Comics.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend