Bilge Adamın Korkusu – Patrick Rothfuss

31 Tem Bilge Adamın Korkusu – Patrick Rothfuss

Kralkatili güncesinin ikinci gününü anlatan Bilge Adamın Korkusu’nda, efsane Kvothe’un üniversite maceraları devam eder. Ancak bir takım sorunlar nedeniyle üniversiteye ara vermesi gerekir ve daha önce bir kez bile okumadığınız türde maceraların kapıları aralanmış olur.

Feyler diyarında Felurian’la tanışır.

Haydut kılıklı iblisleri avlar.

Oldukça önemli birini zehirlenmekten kurtarır.

Bütün bunların yanında ise Ademler’in dünyasına girerek, onlardan ders almayı başarır.

Ancak bütün bunları yaparken pek çok şeyi feda etmek zorunda kalır.

Yazar bir kez daha sadece fantastik macera yazmakla kalmayıp, günlük hayatımıza dair gözden kaçırdığımız pek çok gerçeği, yaşama dair küçük ama önemli noktaları gözden önüne seriyor. Ve kullandığı kelimelerle, tıpkı ilk kitapta olduğu gibi defalarca okunabilecek cümleler oluşturuyor.

Bilge Adamın Korkusu, bin küsur sayfa sayısına sahip olmasına rağmen, sayfaların çokluğunu hissettirmeyecek bir kurguda sizi sürüklemeyi başarıyor.

En güzeli de yazar bütün bunları öyle bir ustalıkla yapıyor ki, duymadığınız halde Kvothe’un çaldığı müzikten zevk alabiliyor; görmediğiniz halde feyler diyarına hayranlık besleyebiliyorsunuz.

Bilge Adamın Korkusu - Patrick Rothfuss

Öte yandan Chandrialılar ile ilgili sır perdesinin hala aralanmaması, binlerce sayfa geçmiş olmasına rağmen Denna’yı bir türlü anlamlandıramamak kimi zaman can sıkıcı hale gelebiliyor.

Bunlara rağmen üçüncü kitabın tabiri caizse dolu dolu olacağı fikrindeyim.

Kazandığı şöhreti küçümsemek ya da gizlemeye çalışmak yerine, o şöhretin tadını çıkarmayı bilen, kimilerinin deyişiyle gösteriş budalası Kvothe, farklı karakteri ve düşünce yapısıyla beni pek çok yerde güldürdü. Bir karakter tevazudan yoksun olsa da sevilebiliyormuş demek 🙂

Fantastik severlere tavsiye edebileceğim bir devam kitabıdır, herkese iyi okumalar dilerim.

Kitap adı: Bilge Adamın Korkusu – Kral Katili Güncesi 2. Gün
Orijinal adı: The Kingkiller Chronicle: Day Two
Yazar: Patrick Rothfuss
Çeviri: Cihan Karamancı
Yayınevi: İthaki Yayınları
Sayfa: 1142
Baskı: 2014
Tür: Fantastik

#Bilge Adamın Korkusu – Patrick Rothfuss #Bilge Adamın Korkusu #Patrick Rothfuss #Bilge Adamın Korkusu – Patrick Rothfuss Kral Katili Güncesi 1. Gün #Bilge Adamın Korkusu – Patrick Rothfuss

Kitap Etiketleri:
Zeynep Yılmaz
zeynep96yilmaz@gmail.com

1996 İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenci olan okuyucumuz, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyor.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend