Bir Vardı Bir Yoktu – Samad Behrangi

12 Haz Bir Vardı Bir Yoktu – Samad Behrangi

Özellikle ilk masalı çok beğendim. İkinci masalı daha önce okumuştum. Diğer masalları da çok iyi. Çocuklarınız ve kendiniz için çok iyi bir kitap seçimi olacağından kuşkunuz olmasın.

Samad Behrangi masallarının ahengini bu kitapta da buluyorsunuz. Etkileyici bir anlatım ve etkileyici bir kurgu ile sizi çekiyor içine. Samad Behrangi, hem çocuklarınız hem de kendiniz için güzel bir masal arası niteliğinde. Emin olun boşa harcanmış bir zaman değil, yararlı bir biçimde kullanılmış vakit olacaktır Samad Behrangi ile geçirdiğiniz vakit.

Bir Vardı Bir Yoktu, Samad Behrangi’nin bir kaç masalının yer aldığı bir kitap. Bu masallar Ak sakallı Keçi, Ah’ın Masalı, Edi ile Büdü, Aç Fare gibi masalları. Bu masalların bir kaçını daha önce okuduğumu hatırlıyorum. Sanıyorum başka bir kitabında yine benzer derlemeler yapılmış. Belki de anlatılmıştır o aklımda kalmıştır tam emin değilim ama tekrar okumakta, o masalları tekrar hatırlamakta fayda var diye düşünüyorum.

Tüm kitaplarının okunması ve okutulması gerektiğini düşündüğüm Samad Behrangi kitaplarını herkese tavsiye ediyorum.

iyi okumalar.

Kitap adı: Bir Vardı Bir Yoktu
Orijinal adı:
Yazar: Samad Behrangi
Çeviri: Haşim Hüsrevşahi
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 56
Baskı: 2016
Tür: Çocuk Kitapları

Bir Vardı Bir Yoktu – Samad Behrangi

Arka kapak;
Behrengi masal anlatıyor

Samed Behrengi’nin bu kez yazdığı değil de derlediği masalları aktarıyor çocuklara. Ak sakallı Keçi, Ah’ın Masalı, Edi ile Büdü, Aç Fare, feleğin peşinde ile başka dünyalara kapı açıyor.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend