Bouncer – Alejandro Jodorowsky

09 Ara Bouncer – Alejandro Jodorowsky

Kötü, sert, pis ve şiddet dolu bir western zamanı. Enteresan bir anne enteresan çocuklar. Daha doğrusu enteresanlıktan çok katışıksız kötülüğe sahip gibi görünen, gerçek kötü adamlar. Tabi her ne kadar çok kötü de olsanız içinizde bir yerlerde bir iyilik kıvılcımı vardır. Öyle der ying yang simgemiz. Fakat Alejandro Jodorowsky Bouncer’de bunun olmayacağını göstermiş bizlere…

Yazının ilk başında da dediğim gibi çok sert bir ortam var. İnsanların iyisi çok ama çok az. Ölüm çok ama çok kolay. Hatta belki de alması en kolay şey ölüm. Geriye kalan herşey çok ama çok zor. Yaşamda olabilmek bile büyük bir marifet. Durum böyleyken bir de başınıza intikam alma hırsı çıkarsa -ki çıkar neden çıkmasın?- işte o zaman durum daha da bir içinden çıkılmaz hale gelebilir. Tabi babanızın, annenizin ve köpeğinizin katledilişini gördükten sonra ister istemez bir öldürme hırsı gelir. Babanız size kötü bir şey olursa filanca yere git, filancayı bul o sana yardım eder de dedimi tamamdır. Zaten klasik bir hikayemiz olmayacak mı bizim? Olacak elbet az sabredin devam edin okumaya. Babanızın bul dediği gibi kişi sizin amcanız çıkmasın mı? Çıkar mı çıkar belli mi olur bu işler. Amcanızın bir kolu olmayabilir mesela. Ama çok iyi silahşördür tek kolu kalmış olsada. Bildiği herşeyi size öğretecektir. Eski kolu kesiklerden, pardon kulağı kesiklerden. Tabi siz ufaksınız daha olayları tam bilemiyorsunuz birinin eğitmesi lazım sizi intikam için. Ama eğitirken de anlatmalı değil mi ne nedir? ne değildir? Anlatırken bir de ne öğrenirsiniz? Babanızın katili de amcanız çıkmasın mı? Çıkar mı çıkar tabi. Ama sanmayın ki çizgi romanda ki tüm karakterler sizin amcanız. Sanki öyle gibi oldu ama değil. Hepsi değil en azından. Peki finalde aşık olduğunuz kadın da sizin… Neyse burasını da artık siz okuyun zaten yeterince kopya pardon spoiler verdim.

Her ne kadar her zaman ki gibi bir western hikayesi gibi görünsede farklı çizgileri ve sert kurgusu için okunmaya değer bir çizgi roman. Beklentileri düşük hatta çok düşük tutarsanız üzülmezsiniz.

Kitap adı: Bouncer
Orijinal adı: Bouncer
Yazar: Alejandro Jodorowsky
Yayınevi: Marmara Çizgi Yayıncılık
Sayfa: 188
Baskı: 2014
Tür: Çizgi Roman

bouncer-alejandro-jodorowsky

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend