Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar – Charles Bukowski

09 Oca Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar – Charles Bukowski

Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar, Bukowski anlatımı ile Schultheiss çiziminin bir araya geldiği güzel bir çizgi roman. İlker Genç’in tercümesiyle elimize ulaşan bu çizgi romanda Özellikle çizgi roman severlerin çok seveceğini düşünüyorum.

Charles Bukowski anlatılacak değil, okunacak ve ilk okuduğunuz sayfada size kendini tanıtabilen bir yazardır. Yüksek edebiyattan tiksinir, Karl Marx için “kurumuş boktan farksız” der, orospuların çok daha samimi olduğunu düşünür, doğru konuşan insanların en iyi insan olduğunu düşünür ve yoksulluğun insana herşeyden daha çok şey öğrettiğini savunur. Tüm zenginleri, entelektüelleri, politikacıları, polisleri, bürokratları iki yüzlü bulur ve asla güvenilmemesi gerektiğini düşünür. Charles Bukowski’yi yıllar önce okuduğum kitabı “Ekmek Arası” eserinden beri takip ederim ve tüm eserlerinide okumaya bünyeye sindirmeye çalışırım. Kendisine yakıştırılan ayyaş, alkolik, sapık vb. tüm sıfatları bir kenara bırakarak, önyargısız olarak okumanızı tavsiye ederim. Göreceksiniz ki süslü kelimeler yerine gerçek hayatta yüzyüze konuştuğunuzu hissedeceksiniz. O kadar yakında hissedeceksiniz ki yazarı, bazı bölümlerde gerçekleri tokat gibi yüzünüze çarpacak.

Esas konumuza dönecek olursak, Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar çizgi roman severlerin hoşuna gidecek bir kitap. Özellikle çizgileri size o anı yaşatacaktır Matthias Schultheiss’in. Hele birde Charles Bukowski seven bir insansanız, önceki kitaplarından en azından birini bile okuduysanız, tadından yenmez bir çizgi roman sizi bekliyor.

Kitap adı: Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar
Orijinal adı: Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar
Yazar: Charles Bukowski
Çizer: Matthias Schultheiss
Çeviri: İlker Genç
Yayınevi: Flaneur
Sayfa: 144
Baskı: 2014
Tür: Çizgi Roman

#Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar – Charles Bukowski #Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar #Charles Bukowski #Charles Bukowski Çizgi Roman

Kitap Etiketleri:
Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

1Comment
  • Bu Ay Okuduklarım - Ocak 2015
    Posted at 00:15h, 12 Ekim Yanıtla

    […] Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar, Bukowski anlatımı ile Schultheiss çiziminin bir araya geldiği güzel bir çizgi roman. İlker Genç’in tercümesiyle elimize ulaşan bu çizgi romanda Özellikle çizgi roman severlerin çok seveceğini düşünüyorum… Yazının devamı için… […]

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend