Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler – Süleyman Bulut

05 Eki Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler – Süleyman Bulut

Malum önümüzdeki hafta Cumhuriyet haftası ve yine Cumuhuriyetimizi gururla kutladığımız bu haftadan kısa bir süre sonra da maalesef canım Atamızın ölüm yıldönümü dolayısıyla Atatürk haftası!

Böyle dönemlerde okumaktan hem sizin hem de varsa çocuğunuzun çok keyif alacağınız, tatlı, naif kısa öykülerden oluşan Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler serisi ile vatanımızın kurucusu, kurtarıcısı büyük önderi hem daha yakından tanıyacak, hem ona olan hayranlığınızı katlayacak, bol bol duygulanacak ve milli mücadele ruhunu derinlerde hissedeceksiniz hiç kuşkusuz!

Ben bu seriyi oğlumun ilkokula başladığı sene Cumhuriyet ve Atatürk haftaları boyunca evde durmadan tek konu ve gündemimiz Atatürk ve Kurtuluş Savaşı olunca, çocuklara Atamızı güzel anlatan kaynak arayışına girdiğimde keşfetmiştim.

Sırasıyla serinin 3 kitabını da edinip her akşam oğlumla birlikte okuduğumuz her yeni hikayeyle Atatürk’e olan hayranlığımız ve sevgimiz artmakla kalmadı, her bir hikaye sayesinde bilmediğimiz farklı yönlerini de keşfetme fırsatı bulduk. Hikayelerde geçen isimleri birlikte araştırdık, oğlumla birlikte hem zamanın ruhuna tanıklık ettik hem de Büyük Atamızın vizyonuyla ufkumuzu genişlettik…

Kitapta geçen hikayeler, tarih kitaplarında bulamayacağınız detaylar aslında, Atamızın o dönem yaşam tarzını, yaklaşımını, duruşunu ve vizyonunu daha iyi özümseyebileceğiniz küçük anekdotlar şeklinde veriliyor. Okuyucuyu yormuyor, her biri 3-5 sayfa süren hikayeleri bitirdikçe bir yenisini merak ettiriyor… Elinizden bırakamadan ve hiç sıkılmadan bir çırpıda okuyup bitireceğiniz bu seri hem yetişkinler, hem çocuklar için harika bir kaynak niteliğinde aynı zamanda.

Biz seriyi okuyup bitireli iki yıl oldu, oğlum hala kitaptaki hikayeleri hayranlıkla hatırlayıp ara ara bana da hatırlatıyor.

Bu günlerde yeniden hatırlayıp aynı coşku ve merakla yeniden elimize aldık ikimiz de, okudukça yeniden keşfedip sevdik.

İlkokul çağından itibaren yüreği vatan ve Atatürk sevgisiyle atan herkese şiddetle tavsiye ederim…

Kitap adı: Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler
Yazar: Süleyman Bulut
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 148, 152, 216
Baskı: 2016
Tür: Çocuk Kitapları

Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler – Süleyman Bulut


Arka kapak;

Çoğunu ilk kez okuyacağınız,
onlarca Atatürk öyküsü…

Mustafa Kemal’in nasıl Atatürk olduğunu biliyor musunuz?
Ya sevdiği atının öyküsünü okudunuz mu hiç?
Köpeği Foks’un matraklıklarını…
Kesilen iğde ağacını aramaya çıkan Atatürk’ü…
Onun çiftçilik serüvenlerini…
En sevdiği çiçek olan al karanfilin öyküsünü okudunuz mu?
Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler, sevilen yazarımız Süleyman Bulut tarafından derlendi ve kaleme alındı.

Yasemin Gül
yasonder@gmail.com

Aslen İzmir'li, sonradan İstanbul'lu. Aslen İşletme mezunu, sonradan Çocuk Gelişimi. Görünürde kariyer hedefleri olan bir beyaz yaka, ama aslen hep sanat heveslisi! Bu yüzden hep yazıp çiziyor, durmadan yeni bir şeyler deniyor. Aktif olarak kendi bloğunda da yazılarını ve denediklerini paylaşıyor. Edebiyatı, felsefeyi, tiyatroyu, sinemayı, yazı yazmayı, seyahat etmeyi, çiçekleri ve çocukları çok seviyor, 1 çocuk annesi.

2 Yorum
 • mfcamfilm@gmail.com'
  Murat
  Posted at 09:14h, 21 Aralık Yanıtla

  Atatürk hakkında herşey mevcut kitapta okumanızı tavsiye ederim yazarın ellerine sağlık

 • huseyineymenuzun@gmail.com'
  harman
  Posted at 18:03h, 30 Aralık Yanıtla

  .

  .

  iyi

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend