Cinayet Sırları – Neil Gaiman

06 Eyl Cinayet Sırları – Neil Gaiman

Cennette cinayet! Kulağa biraz tuhaf geliyor değil mi? Ama olur mu olur. Bu kadarına inanmışken biz insanlar buna da inanılabilir bence. Her ne kadar güzel bir kurguda olsa insanda bir an düşündüren bir hikaye. Olur mu olmaz mı diye kısa bir süre sorguladıktan sonra romanın, daha doğrusu çizgi romanın hikayesine kendinizi bırakıyorsunuz. Cinayet Sırları Neil Gaiman’ın zekasının en güzel örneklerinden biri. Her ne kadar bu hikayeden daha fazlası çıkardı neden bu kadar kısa kesmiş Neil Gaiman? diye düşünsemde, bu benim tadı damağımda kalan her Neil Gaiman eseri için söylediğim bir söz olduğunu farkettim.

Bankta otururken biri yanınıza gelse ve sizden sigara istese sonrasında size cennette işlenen bir cinayeti anlatsa ne düşünürsünüz? Delinin biri… Evet muhtemelen bende aynısını düşünürüm. Peki ya size eskiden bir melek olduğunu kanıtlarsa? Sigara isteyen meleğimiz Raguel, anlattığı cinayeti çözmek için görevlendirilmiş bir melektir. Tüm hikayeyi olduğu gibi anlatır bankta sigara içerlerken. Peki hikayemizin anlatıldığı bu bank nerede? Los Angeles. Ne büyük tesadüf değil mi? Melekler Şehri ve melekler. İşte kitabın genel özeti bu şekilde. Fakat işin içinde Neil Gaiman olunca öykü daha bir tadından yenmez oluyor eee tabi birde Craig P. Russell çizimleri olunca daha bir güzelleşiyor.

Kısa bir sürede büyük bir keyifle okuyacağınız bu çizgi romanı tüm çizgi roman severlere tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi okumalar.

Kitap adı: Cinayet Sırları
Orijinal adı: Murder Mysteries
Yazar: Neil Gaiman
Çeviri: Emre Yavuz
Yayınevi: Mürekkep Basım Yayın
Sayfa: 72
Baskı: 2012
Tür: Çizgi Roman

Cinayet Sırları - Neil Gaiman

#Cinayet Sırları – Neil Gaiman #Cinayet Sırları #Neil Gaiman

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend