Çocuklarla Beraber – Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

03 Nis Çocuklarla Beraber – Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Can çocuk serisinin, haliyle çocuklara yönelik büyük romanlardan alıntılarla hazırladığı bir seri.

Çocuklarla beraber ise malum Kamazovların Alyoşasının çocuklarla olan o unutulmaz bölümlerini derlenmiş bir şekilde sunuyor. Ve bence iyi ki de sunuyor. Küçük yaşlarda gelişim malumunuz önemli ve bu tip eserlerden alıntılar yaparak aktarılması bir roman, öykü bilinci oluşturulması adına önemli adımlardan biri.

Kitap, Alyoşa’nın çocuklara olan öykülerini birleştirip bir bağlamda ayrı bir öykü gibi sunmuş. Akşam yatmadan önce masal gibi okunabilecek bir kitap. Roman bilinci ya da merakı uyandırmak istiyorsak bu tip derlemeleri kullanmalıyız diye düşünüyorum.

Diğer yazılarım için: www.ekinbulut.com

Kitap adı: Çocuklarla Beraber
Orijinal adı:
Yazar: Fyodor Dostoyevski
Çeviri: Murat Argon
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 88
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

Çocuklarla Beraber - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Çocuklarla Beraber – Fyodor Mihayloviç Dostoyevski


Arka kapak;
Kitabın ilk basımı “Çocuklar Arasında” ismiyle yayımlanmıştır.

Büyük Dostoyevski’den küçük bir öykü

Dünyanın en iyi yazarlarından Dostoyevski’nin Karamazov Kardeşler romanının kahramanı Alyoşa’nın başından geçenlerin derlendiği bir öykü. İnsana insanı anlatan Dostoyevski ile tanışmanız için…

Ekin Bulut
ekinbulut@gmail.com

Ekin Bulut, 1985 İstanbul doğumlu, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Özel bir yazılım firmasında kıdemli yazılım uzmanı olarka görev almaktadır. Fotoğraf çekmeyi, yürümeği, seyahat etmeyi seven Ekin Bulut, tam bir İstanbul sevdalısıdır.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend