Dedektif Auguste Dupin Öyküleri – Edgar Allan Poe

10 Haz Dedektif Auguste Dupin Öyküleri – Edgar Allan Poe

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri, Edgar Allan Poe’nun eşsiz ve okurken elinizden bırakamayacağınız öykülerinden oluşuyor. Okuduktan sonra elinizden kitabı bırakıp, bir süre düşünmeye başlıyorsunuz. Bu o kadar enteresan ve o kadar iyi bir kurgu ki sizi bir an boşlukta bırakıyor.

Zaten Edgar Allan Poe öykülerini biliyorsanız ne ile karşılaşacağınızı biliyorsunuzdur. Tipik anlatımlar, sıradan konular, bilindik sonlar Edgar Allan Poe kitaplarında asla olmaz! Çünkü okuduğunuz bir Edgar Allan Poe eseridir. Edgar Allan Poe eserlerinde sizi her zaman şaşırtan, ters köşe yapan, bir an sizi ürküten anlar her zaman vardır. Hatta olmadığı zamanlar genelde yoktur.

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri, Edgar Allan Poe kitaplarını tanımak ya da Edgar Allan Poe külliyatına başlamak için güzel bir başlangıç olabilir.

Şimdiden sizlere iyi yolculuklar diliyorum…

Kitap adı: Dedektif Auguste Dupin Öyküleri
Orijinal adı: The Murders in the Rue Morgue: The Dupin Tales
Yazar: Edgar Allan Poe
Çeviri: Memet Fuat, Yurdanur Salman
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları / Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
Sayfa: 130
Baskı: 2006
Tür: Hikaye

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri – Edgar Allan Poe

Arka kapak;
Edgar Allan Poe (1809-1849): Topu topu kırk yıl süren çalkantılı yaşantısına karşın, şiirleri, öyküleri ve denemeleriyle, çığır açıcı etkisini günümüzde de sürdüren en önemli 19. yüzyıl yazarlarındandır.

Bu kitaptaysa; akıl yürütme ve çözümleme teknikleriyle, Poe’nun dünya edebiyatına armağan ettiği ilk dedektif Auguste Dupin ve onun üç sıradışı macerası yer almaktadır.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend