Denizi Düşleyen Prenses – Stefano Bordiglioni

01 Ara Denizi Düşleyen Prenses – Stefano Bordiglioni

Denizi Düşleyen Prenses Stefano Bordiglioni’nin, kısacık, şirincik bir çocuk kitabı. İşin aslı ben daha uzun bekliyordum ama olsun. Bu kısacık kitapta bile o kadar güzel duyguları vermiş ki yazar. O kadar sıcak ve o kadar güzel bir anlatımı var ki kitabın, keşke daha uzun olsaymış diye düşünmeden edemiyorsunuz. Yazarın Can Yayınlar’ından çıkan tüm çocuk kitaplarını da okumak için can atar hale geliyorsunuz.

Konumuz oldukça güzel. İki krallık iki kral iki prenses. Prenseslerden biri denizi düşlerken diğeri de dağları düşlemektedir. Bu istekleri o kadar fazladır ki herşeyi bırakıp gitmek isterler. Bir gün gelir en yakın dostlarına da danışarak yola çıkmaya karar verirler. Ama birbirlerinden haberleri yoktur prenseslerin. Çıkarlar yola ve yolda karşılaşırlar. Tam yolun ortasında ki bir çölde. Karşılaştıkları yerde bir kaktüsün içinde bir de papağan vardır. Papağan prenseslerle konuşur onlara bir şeyler anlatmaya çalışır ama prensesler dinlemezler. Bakarlar ki birbirlerine çok benziyorlar yer değiştirelim derler. Denizi düşleyen denizlerin olduğu krallığa, dağları düşleyen prenses ise dağların olduğu krallığa. Hemen yola koyulurlar ve hedeflerine ulaşırlar. Fakat zaman geçtikçe farkederler ki, ulaştıkları bu hedef, o kadar çok istedikleri bu arzu onları mutlu etmemektedir. İstedikleri olmuş olsa bile bazı şeyler eksiktir sanki…

Bu güzel çocuk kitabını çocuklara olduğu kadar büyüklere de tavsiye ederim. Şimdiden iyi okumalar.

Kitap adı: Denizi Düşleyen Prenses
Orijinal adı: La principessa che sognava il mare
Yazar: Stefano Bordiglioni
Çeviri: Tülin Sadıkoğlu
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları
Sayfa: 48
Baskı: 2012
Tür: Fantastik
Denizi Düşleyen Prenses - Stefano Bordiglioni

#Denizi Düşleyen Prenses – Stefano Bordiglioni #Denizi Düşleyen Prenses #Stefano Bordiglioni

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend