Ekmek Elden Süt Memeden – Yusuf Atılgan

14 Haz Ekmek Elden Süt Memeden – Yusuf Atılgan

Yusuf Atılgan’ın çocuklar için yazdığı öykülerden oluşan güzel bir kitabı Ekmek Elden Süt Memeden. Hem çocuklarınız hem de kendiniz için güzel bir mola niteliğinde.

Yusuf Atılgan kitaplarında bulunan o gerçekçilik ve yalın anlatımı çok seviyorum. O kadar bizden o kadar hayatın içinden bir anlatım ki bu sizi alıp sürüklüyor anlatılan zamana. Size sanki bir zamanların Türkiye’sini bir zamanların olaylarını sizin yanınızda oturup, anlatıyor gibi anlatıyor. Yusuf Atılgan’ın bu tarzı beni çok ama çok etkiledi.

İşte bu yüzden tüm eserlerini edinip okumak istediğim yazarlar arasında. Fakat ne yazık ki büyük usta fazla bir kitap bırakamamış bizlere. Yusuf Atılgan’dan bizlere kalan bu kitaplardan bir tanesi de Ekmek Elden Süt Memeden adlı çocuk kitabı. Fakat çocuk kitabı dediğime bakmayın siz yetişkinler içinde olmazsa olmaz bir kitap.

Keşke çok daha çok yazsaymış dediğimiz yazardan çocuklar için masallar. Tabi büyükler de okusa güzel olur.

İyi okumalar.

Kitap adı: Ekmek Elden Süt Memeden
Yazar: Yusuf Atılgan
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Sayfa: 48
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

Ekmek Elden Süt Memeden – Yusuf Atılgan

Arka kapak;
Ona göre, sahte değerlerin yaygın olduğu bir toplumda gülünç olmayan tek şey sevgiydi. Ekmek Elden Süt Memeden öykü kitabı için Yusuf Atılgan şunları söylüyor: “1970 yılı güzünde yazılmış bu iki masal, çocukları olduğu kadar, büyükleri de ilgilendirir sanırım. İkisinde de ninemin anlattığı masalların öğelerinden yararlandım.”

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend