Erik Çekirdeği – Lev Tolstoy

18 Eyl Erik Çekirdeği – Lev Tolstoy

Tolstoy’un çocuklar için hazırladığı hikayelerden oluşan bir kitap Erik Çekirdeği. 19 hikaye bulunan kitapta, çocuklar için öğretici olan konulara değinilmiş. Örneğin yalan söylemenin kötü olduğu ve eninde sonunda ortaya çıkacağı, ortaya çıktığında insanın ne duruma düşeceğini çok iyi bir şekilde anlatmış Tolstoy. Tabi bu anlatımını çocuklar için uygun olacak bir üslup ile yapmış.

Tolstoy gerçek bir çocuk sever idi. Çocukları çok sever, onlara hikayeler yazardı. Hikayelerinde doğruluk, dostluk, arkadaşlık, kardeşlik, hayvan sevgisi, merhamet, hoşgörü, sevgi, saygı gibi erdemlere sahip olmanın önemini gösterirdi. Elindeki ile yetinmek, her zaman daha fazlasını istememek, şükretmek ve paylaşmayı bilmek gibi konularada değinirdi.

Erik Çekirdeği adlı kitabında da bu erdemler ile ilgili dersler veren Tolstoy, ne kadar büyük bir yazar olduğunu bu incecik kitapta bile gösterebilmiş. Okumasını bilen her yaş insan için güzel bir kitap olan Erik Çekirdeği’ni öncelikle çocuklara, sonrasında ise büyüklere tavsiye ediyorum.

İyi okumalar.

Kitap adı: Erik Çekirdeği
Yazar: Lev Tolstoy
Çeviri: Kezban Akcalı
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 72
Baskı: 2015
Tür: Çocuk ve Gençlik

Hemen satın alın

erik-cekirdegi-lev-tolstoy-2

#Erik Çekirdeği – Lev Tolstoy #Erik Çekirdeği #Lev Tolstoy

Arka KApak:
Büyük yazar Tolstoy’un birbirinden güzel öyküleri…Büyük rus yazar Tolstoy’un siz küçük okurlar için kaleme aldığı birbirinden güzel öyküler var bu kitapta; kahramanların çoğu da hayvanlar dünyasının en sevimli, en şeker üyeleri. Yazarın anlatımı öyle gerçekçi, öyle inandırıcı ki, kendinizi öykünün içinde, kahramanlara elinizi uzatıp dokunacak denli yakın hissediyorsunuz…

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend