Fakir Kene – Birhan Keskin

25 Nis Fakir Kene – Birhan Keskin

Birhan Keskin… Ben bu şairin kitabını geçen yaz bir sahafta görmüştüm de merakımdan sayfalarda dolanırken ilginç kelime oyunlarına düşmüştüm. O günden beridir ne zaman canım sıkılsa, bir derde düşsem birkaç şiir okumak istesem uğrarım kitaplarına.

Fakir Kene’de sıra dışı kelime oyunlarından oluşan bir müzikal bence. Okurken bir ritim duyduğunuzu hissedeceğinizi sanıyorum. Hep günümüz yazarlarından, sizden, bizden hepimizden biri olduğundan sanırım sıcaklığı daha iyi aktarabiliyor.

Hemen hemen şiirini hayretle ve zaman zaman kıskanarak okuyorum. Sadece Fakir Kene değil, diğer kitapları da alınmalı ve her şiir severin kütüphanesinde acil çıkış olarak durmalı.

İyi okumalar dilerim.

Kitap adı: Fakir Kene
Yazar: Birhan Keskin
Yayınevi: Metis Yayıncılık
Sayfa: 80
Baskı: 2016
Tür: Şiir

Fakir Kene – Birhan Keskin

Arka kapak;

Kim Bağışlayacak Beni, Ba, Y’ol ve Soğuk Kazı kitaplarının ardından Birhan Keskin’den yeni şiir kitabı: Fakir Kene. On dokuz şiir var Fakir Kene’de. Kitabın başlangıç şiiri olan “Kargo”dan şu alıntı, şairden okuruna bir “teselli”, bir “şifa” niyetine…

Buraya bir ayna koydum arada önüne geç bak; sen şahane bir
okursun. Mesai saatlerinde çaktırmadan şiir okursun. N’olcak ki,
bırak patronlar seni kovsun!
Burada bir tutam sabır var. Kendiminkinden kopardım bir parça,
(bende çok boldur) lazım oldukça ya sabır ya sabır, dokunursun.

Birhan Keskin, (d.1963 Kırklareli) Türk şair, yazar. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. İlk şiirini 1984 yılında yayımladı. 1995-98 yılları arasında arkadaşlarıyla birlikte Göçebe dergisini çıkardı. Çeşitli yayın kuruluşlarında editör olarak çalıştı. 1991 ile 2002 arasında beş şiir kitabı yayımladı.

Ekin Bulut
ekinbulut@gmail.com

Ekin Bulut, 1985 İstanbul doğumlu, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Özel bir yazılım firmasında kıdemli yazılım uzmanı olarka görev almaktadır. Fotoğraf çekmeyi, yürümeği, seyahat etmeyi seven Ekin Bulut, tam bir İstanbul sevdalısıdır.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend