Felsefenin Öyküsü – Bryan Magee

09 Tem Felsefenin Öyküsü – Bryan Magee

Güzel bir derleme kitap olmuş. Kısa kısa fazla derine inmeden fikir edinmek isteyenler için hazırlanmış bir kitap. Bol fotoğraflı olması ve kısa notlarla desteklenmesi ayrı bir güzel olmuş. Tek sorun çok fazla harf hatası, imla hatası var. Yayınevi bunlara dikkat etmeli bu kadar yanlışın olması çok kötü. Okumayı güçleştiren bir sürü hata vardı.

Felsefe ile ilgili temel bilgilere ulaşmak isteyenler için önerebileceğim bir kitap. Hem sizi çok yormadan anlatıyor, hem görsellerle size yardımcı oluyor, hem de felsefenin genel hatlarını önünüze çiziyor. Bu sayede siz, detaya girmeden kabaca da olsa bir şeyler hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Bu sebeple güzel bir kitap fakat ilk paragrafta bahsettiğim hatalar, kitabın okunmasını güçleştiriyor. Bu hataların yeni baskılarda giderileceğini tahmin ediyorum.

Felsefenin Öyküsü, kısa kısa felsefenin başlangıcından, bugüne kadar kimler tarafından nasıl geliştirilmiş, kimler hangi soruları sormuş bunları bize gösteriyor. Görsellerle desteklenmiş olan Felsefenin Öyküsü, özellikle fikir edinmek, kısa bir özet okumak isteyenler için biçilmiş kaftan bir kitap. Ayrıca felsefenin mihenk taşı felsefecilerin heykellerini, çizimlerini ve fotoğraflarını görmek de oldukça güzel.

Konu hakkında bilgi edinmek, felsefeye bir küçük giriş yapmak için oldukça güzel bir kitap.

İyi okumalar.

Kitap adı: Felsefenin Öyküsü
Orijinal adı: The Story of Philosophy
Yazar: Bryan Magee
Çeviri: Bahadır Sina Şener
Yayınevi: Alfa Yayınları
Sayfa: 240
Baskı: 2017
Tür: Felsefe

Felsefenin Öyküsü – Bryan Magee

Arka kapak;

Kitap, felsefi konuları teker teker aydınlatıyor, önemli sorulara odaklanıyor ve büyük filozofların en önemli katkılarını inceliyor.
Hem felsefe öğrencilerinin hem de felsefeye ilgisi olanların zevkle okuyacağı, alanındaki en kapsamlı kitap.

“2500 yıllık Batı felsefesini, Herakleitos’tan Heidegger’e, düşüncenin sınırlarını genişleten etkileyici figürlerin rengârenk geçit törenine çeviren, bol resimli, şahane bir kitap.”
Booklist

“Bryan Magee her zamanki netliği ve sezgisiyle yazıyor.”
Colin Dexter, The Sunday Times

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend