Günaha Son Çağrı – Neil Gaiman

02 Oca Günaha Son Çağrı – Neil Gaiman

Günaha Son Çağrı Neil Gaiman’ın yine birkaç kişi ile birlikte yazdığı çizgi romanlarından biri. Yine alınırken büyük beklentilere neden olan ama okumaya başlayalı birkaç sayfa olmadan ise hayal kırıklığına sebebiyet veren bir çizgi romanı. Neil Gaiman’ın yazarlığı tek başına yaptığı eserleri kadar olmayan bir kitap Günaha Son Çağrı. Okunur mu? Okunur tabi ki hatta kimi zaman çok güzel bile denebilir. Ama beklentilerinizi minimumda tutarak okumalısınız. Ben öyle yaptım ve memnun kaldım.

Bilmiyorum belki ben çok gaddar davranıyorumdur bu tip durumlarda ama Neil Gaiman’ın birçok kitabını okuduktan sonra, vasat bir çalışma yapmasını anlayamıyorum. Belki de popüler kültüre oynaması gereken zamanlar vardır belki de bazen sadece amaç para kazanmaktır belki de bazen iyi ya da kaliteli iş yaptığınızı düşünürsünüz ve inanırsınız ama değildir belki de bunların hepsi bir arada oluyordur. Bilemeyiz tabi. Çok da öldürmemek gerekli tabi bir anlık gaz ile berbat bu demek hiç olmaz. Kaldı ki o kadar kötü değil elbette. Hatta çoğu an kötü bile gelmeyebilir kimisine göre. Ben nedense daha büyük bir yaratıcılık daha büyük bir kitap bekliyorum. Mezarlık Kitabı’nı okuyan herkesde olduğu gibi.

Öykü olarak oldukça farklı bir konu aslında ama nedense karakterler biraz havada kalmış gibi. Belki bir seri olsa çok daha iyi olabilir bilemiyorum. Ama şu bir gerçek ki Neil Gaiman eserlerinde tek yazar Neil Gaiman olduğunda güzel çalışmalar ortaya çıkıyor.

İyi okumalar.

Tanıtım Bülteninden;
Steven Korkuyor: Hayalet hikayelerinden korkuyor, büyümekten korkuyor… çok korkuyor. Ta ki gizemli Şovmen’le tanışıp sahibi olduğu Gerçeğin Tiyatrosu’ndaki bir gösteriye bilet alana kadar. Ona korkak diyenlere meydan okumak amacıyla girdiği oyundan çıkmak, tahmin ettiğinden çok daha zor olacak ve Steven gerçek korkunun ne olduğunu orada öğrenecek.

Günaha Son Çağrı: Genç bir çocuğun zalim Şovmen tarafından baştan çıkarılmasını, ayartılmasını ve günahlarından arındırılma vaadiyle kandırılmasını anlatan üç perdelik bir öyküdür. Amerikan Tanrıları ve Yokyer romanları ile Sandman ve Batman – Pelerinli Süvari’ye Ne Oldu? çizgi romanlarının dünyaca ünlü yazarı Neil Gaiman tarafından yazılıp Sandman çizgi romanlarının en yetenekli çizlerlerinden Michael Zulli tarafından çizilen ve insanı düşüncelere sevk eden bu ahlak masalı, Alice Cooper’la birlikte yaratılıp sanatçının 1994 yılında çıkardığı The Last Temptation albümü temel alınarak kurgulanmıştır.

Kitap adı: Günaha Son Çağrı
Orijinal adı:
Yazar: Neil Gaiman, Michael Zulli, Alice Cooper
Çevirmen: N. Aslı Can
Yayınevi: Marmara Çizgi Yayınları
Sayfa: 160
Baskı: 2015
Tür: Çizgi Roman

gunaha-son-cagri-neil-gaiman

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend