Havada Bulut – Sait Faik Abasıyanık

16 Haz Havada Bulut – Sait Faik Abasıyanık

Havada Bulut, Sait Faik Abasıyanık’in bir diğer akıcı mı akıcı hikayelerinin bulunduğu kitabı. Enfes bir sürükleyicilik, yalın, temiz bir anlatım. Daha ne olsun ki?

Hakiakten anlatacak fazla bir şey yok bu kitap ile ilgili. Enfes bir akıcılıkla elinize alıp okumaya başlar başlamaz akıp gidiyor zaten. Ne zaman başladım ne zaman bitirdim bilemiyorum. Hemen hemen tüm kitaplarında benzer duyguları zaten yaşatıyor usta Faik. O yüzden sizlere tavsiyem, eğer okumadıysanız ya da Sait Faik Abasıyanık ile tanışmadıysanız hemen tanışın. İlk kitabınız Havada Bulut olabilir sizi içine çekebilecek enfes öykülere sahip bir kitap çünkü.

Yok ben zaten tanıştım biliyorum diyorsanız da o zaman sizleri ne denli güzel bir kitabın beklediğini de biliyorsunuzdur. Sizlere zaten söylenecek fazla bir şey yoktur.

İyi okumalar.

Kitap adı: Havada Bulut
Yazar: Sait Faik Abasıyanık
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
Sayfa: 136
Baskı: 2016
Tür: Hikaye

Havada Bulut – Sait Faik Abasıyanık

Arka kapak;
“Hafif bir rüzgâr, köpeğin sarı tüylerini, adamın sarılı beyazlı sert saçlarını oynatıyordu.
Adamın yüzünde manalı hatlar vardı. Sevilmemişlerin, çok üzülmüşlerin, sarhoşların, bir zaman güzelken çirkinleyivermişlerin, okumuşların, hasılı iç rahatsızların yüzlerindeki ifade… (…) Gözlerinin etrafında yedi sekiz çizgi, hayatında çok güldüğünü değil, yüzünü güneşe verip mavi gözlerini kıstığını ifade ediyor dersem, inanmalısınız!

O, aynaya baktığı zaman, bu çizgilerin gülmekten değil, güneşe bakmaktan olduğunu, köpeğine söylemiştir. Bir köpeğe söylenilmiş lakırdıyı komşulardan hiçbiri işitmemiştir, denebilir mi?”

“Havada Bulut” adlı öyküden.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend