Hayvanlar Toplantısı – Erich Kastner

12 Oca Hayvanlar Toplantısı – Erich Kastner

Şu çok meşhur devletler arası toplantılar var ya hani bir sürü ülke bir araya gelir, çok mühim meselelerden bahsederler, ama sonucunda bir arpa boyu yol katedemezler hani. İşte o toplantıları hayvanlar yapsa ne olur? Erich Kastner bu soruyu sormuş olacak ki kendi kendine ve bir kitap yazmış. Hayvanlar Toplantısı

Tabi burada bir kaç nokta var. Örneğin hayvanların bu toplantıyı yaparken kullanacakları kozları. Elbette insanlarla başa çıkmayı biliyorlar. Daha doğrusu çok iyi bir noktadan yakalamayı biliyorlar. Her dediklerini yaptırıyorlar. Hoş dedikleri bizlerin, -en azından benim- en istediğim şeyler ama sadece kitaplarda ve hayallerde olabilecek türden şeyler. Bir an bile olsa bunların gerçek olabilme ihtimalini düşündürdüğü için yazara büyük bir teşekkür etmek gerekir. Sadece az biraz dalıp, bizi bu düşüncelerle hayal kurmaya iten bu kitap sadece çocuklar için değil, büyükler içinde çok ama çok yararlı bir kitap. Hatta büyüklerin siyasetle ilgili olanalrı keşke bu kitaptan dersler çıkarsalarda bir şeyleri düzeltme şanslarını en iyi şekilde kullanabilseler. Bakın hala hayal kurmaya devam ediyorum…

Küçük büyük herkese iyi okumalar.

Kitap adı: Hayvanlar Toplantısı
Orijinal adı: Die Konferenz der Tiere
Yazar: Erich Kastner
Çeviri: Süheyla Kaya
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 91
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

hayvanlar-toplantisi-erich-kastner


Arka kapak;
Ünlü Alman yazarı Erich Kaestner’i, Can Yayınları Çocuk Dizisini izleyen küçük okurlarımız çok iyi tanıyor olmalılar. ‘Açıkgöz Budalalar’, ‘Palavracı Baron’, ‘Uçan Sınıf’, ‘Küçük Hafiyeler’ adlı kitaplarını okuyup da unutmak mümkün değil. Ünlü yazar, Hayvanlar Toplantısı adlı bu güzel kitabında da ilginç bir konuyu işliyor.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend