İrikıyım Timsah – Roald Dahl

15 Nis İrikıyım Timsah – Roald Dahl

İrikıyım Timsah, Roald Dahl’ın eğlenceli bir kitabı. Çocuklara okumayı sevdirecek cinsden, eğlenceli, komik ve güzel bir kitap İrikıyım Timsah.

Roald Dahl, çocuk kitaplarında takip ettiğim yazarlardan biri. O kadar güzel bir dil ile yazıyor o kadar güzel bir üslupla süslüyor ki, çocuk, yetişkin ayırt etmeden sizi kitaba bağlıyor. En güzeli ise kitabın verdiklerini bir ders olarak değil de sanki bir olması gerekenmiş gibi alıyorsunuz. Özellikle çozukların tarafından baktığımızda bu durum gerçekten çok güzel. Çünkü bir görev, ders ya da zorunluluk olduğunda kitaptan ve kitap okumaktan soğuma meydana gelecektir.

Ders kitaplarında alamayacağımız, zaten ders kitaplarında olmayan bazı dersler vardır. İyi bir insan olmak, canlılara iyi davranmak, bu dünyanın sadece bizlere değil, yaşayan tüm canlılara ait olduğunu bilmek gibi. İşte bu erdemlere ulaşmaya çalışan bireyler için bu tip kitaplar oldukça faydalı. Hatta, belki de sadece kitaplardan alabilecekler bu tip erdemleri. Bunun için kitap okumayı sevdirmek, kitap okumayı yaşamlarının içinde yer vermemiz gerekli. Ama bir görev ya da zorunluluk olarak değil. İşte bu tip kitaplarla çocuklara okumayı sevdirerek bunu başarabiliriz.

Hem size hem çocuklarınıza hem de tüm canlılara okunacak güzel bir kitap. Tavsiye ederim.

İyi okumalar.

Kitap adı: İrikıyım Timsah
Orijinal adı: The Enormous Crocodile
Yazar: Roald Dahl
Çeviri: Celal Üster
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 56
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

İrikıyım Timsah – Roald Dahl

Arka kapak;
Yemekte ne var?

İrikiyım Timsah o gün birkaç çocuğu midesine indirmeye karar verip harekete geçmişti. Ancak ormanın iyi kalpli diğer hayvanlarının ona engel olacağını hiç hesaba katmamıştı.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend