Kadınsız Erkekler – Ernest Hemingway

15 Haz Kadınsız Erkekler – Ernest Hemingway

Elbette güzel öyküler fakat çeviriden midir yoksa içine almamasından mıdıt bilemem az biraz az sürükleyici bir okuma oldu. Lokanta ve katilleri çok iyiydi ama daha önce okumuştum ve yine etkilenmiştim.

Hemingway’in kitaplarında hep aynı frekansı tutturmak zor oluyor. Bunun nedeni kitapların çevirileri mi yoksa o an ki psikoloji mi bilemiyorum fakat bu hep böyle oldu benim için. Bazı kitaplarında çok ama çok etkilenerek, yaşarak ve severek okurken, bazı kitaplarını ise sadece bitsin daha doğrusu bitirmek için okudum. Çünkü yarım kitap bırakmak gibi bir alışkanlığım yok.

Kadınsız Erkekler ise bu sınıfa girmese de sürükleyici gitmeyen bir kitabıydı Hemingway’in. Kötü diyemem ya da okumaya değmez, zaman kaybı da denemez fakat dediğim gibi sürükleyici bir şekilde ilerlemiyor öyküler. Karşılaştırma yapmak gerekirse eğer, Yaşlı Adam ve Deniz gibi bir kitap değil kesinlikle.

Fakat ustanın her eserini bünyeye sindirmeyi hedefleyen bir okursanız benim gibi, o zaman sıkıntı olmaz zaten. Biraz olumsuz bir tablo çizdim gibi oldu ama belki sizin için durum bu kadar vahim olmayacaktır. Belki sizin daha iyi bir zamanınıza denk gelecek ve daha güzel bir okuma yaşayacaksınız, bilinmez…

İyi okumalar.

Kitap adı: Kadınsız Erkekler
Orijinal adı: Men Without Women
Yazar: Ernest Hemingway
Çeviri: Ülkü Tamer
Yayınevi: Bilgi Yayınevi
Sayfa: 174
Baskı: 2014
Tür: Roman

Kadınsız Erkekler – Ernest Hemingway

Arka kapak;

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend