Karikatürler ve Çizgi Öyküler – Yiğit Özgür

21 Nis Karikatürler ve Çizgi Öyküler – Yiğit Özgür

Yiğit Özgür karikatürlerinden bahsetmeye gerek var mı? Bence yok ama yine de yazıyı yazmış bulundum bir kere. Belki hiç bimeyenler vardır onlara az biraz yardımcı olmuş olurum. Hemen söyleyebilirim ki Yiğit Özgür karikatürleri alışılmışın dışında bir çizgi ve espri yeteneği barındırıyor. İlk anda sizi çizgisi ve esprisi ile yakalayan, okuması keyifli bir karikatür deneyimi sunuyor.

Karikatürler serisini birçıpıda bitirdikten sonra, ağzımı az biraz kapatıp, çizgi öykülerine geçtim. Birinden bile sıkılmadan aynı şekilde onlarıda tükettim, bitirdim. Hani daha yok mu diye etrafıma bakar buldum kendimi. Kesmedi internette bir kaç sayfa gezdim. Haliyle kitaplarında yer verdiği benzer karikatürlere ulaştım. Bu adam ne yapıyor çizsin, yeni bir kitap yapsın! Diyerek az biraz kendi kendime isyan ettim.

Şaka bir yana kafanızı dağıtmak, güzel güzel sıyrılmak istediğinizde alınız okuyunuz diyebileceğim karikatürler Yiğit Özgür karikatürleri. Burada bir kaç tanesini paylaşmak isterdim fakat sanıyorum bu paylaşım doğru olmaz. Zaten bu yanlış internette defalarca kez yapılmış oradan bakabilirsiniz. Belki de değildir bilemiyorum tabi.

İyi okumalar, iyi gülmeler.

Kitap adı: Karikatürler ve Çizgi Öyküler
Yazar: Yiğit Özgür
Yayınevi: Mürekkep Basım Yayın
Sayfa: 113, 116, 116, 120
Baskı: 2009, 2010, 2014, 2011
Tür: Çizgi Roman

Karikatürler ve Çizgi Öyküler – Yiğit Özgür

Arka kapak;

Gülmemek için hiçbir bahaneniz yok!

“Son birkaç yıldır Yiğit Özgür adı sadece karikatür dergilerini değil, üniversite kantinlerini, internet muhabbetlerini, arkadaş sohbetlerini de sallıyor. Çizdiklerini herkes birbirine gönderiyor. Karikatür anlatılır mı; Yiğit’inkiler anlatılıyor. Fanatikleri, onun cömertçe kullandığı konuşma balonlarındaki diyalogları fıkra gibi birbirine anlatıyor. Espriler kulaktan kulağa yayılıyor; gençlerin deyimiyle kafadan koparıyor, yarıyor. Kısaca mizah dünyasında, bu pos bıyıklı, uzun saçlı, yakışıklı karikatüristin rüzgârı esiyor.”
-Can Dündar-

Türkiye’nin, karikatürleri en çok paylaşılan, on yıldır kendine özgü tarzıyla Türkiye’nin en popüler karikatüristi olarak kabul edilen Yiğit Özgür’ün üçüncü karikatür albümü bu yaza damgasını vuracak! Uykusuz dergisinde yayınlanan en güzel Yiğit Özgür karikatürlerini bir araya getiren bu kitap Mayıs ayında Mürekkep Yayınları etiketiyle kitapçılarda.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend