Mart Menekşeleri – Sarah Jio

26 Oca Mart Menekşeleri – Sarah Jio

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğum yazırın kitaplarını merak ederek okumaya karar verdiğimde, her zaman yaptığım gibi yazarın ilk kitabından, Mart Menekşeleri’yle başlamak istedim. Kitabı aldığımda arka kapak bilgisinde yazarımızın bu kitabı ile, Library Journal En İyi Kitap Ödülü’ne layık görüldüğünü okuduğumda merakımı biraz artırsada yinede az beklentiyle elime almış olduğum romanın keyifli olacağını düşünerek okumaya başladım.

Mart Menekşeleri edebi açıdan çok tatmin etmesede, kitabın kapağını açtığınızda karşınıza çıkan cümle ;

“ Hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısadır…”

sizi ilk sayfasından etkilemeyi başarıyor.

“ Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir…”

Romanın konusu ; gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü bir yazar olan Emily Wilson, kocası Joel ile New York’ta yaşamaktadır. Ancak kocasının başka bir kadını tercih etmesiyle evlilikleri biter. Emily, Bainbridge Adası’nda yaşayan yengesinden, Mart ayını yanında geçirmesi için davet alır. Yengesinin ona ayırdığı odada, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Günlükte okudukları, Emily’i ailenin yüzleşmek istemediği gerçek bir aşk hikayesine ve altmış yıllık bir aile sırrına ulaştıracaktır.

“ Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman…”

Emily’i kimin olduğunu bilmediği günlüğü okumaya başladığında, kitap öyle sürükleyici hale geliyorki elinizden bırakamıyorsunuz. Neredeyse okuduğum en hızlı kitaplardan.Hikayenin adada geçmeside çok güzel, benim gibi deniz tutkunlarının ruhunu içine alarak huzurla dolduracak.

Eğer, aşk tarih ve gizem tarzında seviyorsanız mutlaka okumalısınız. Yazar sizi son sayfaya kadar merakta bırakacak, fazlasıylada duygulandıracak.

Kitap bittiğinde, sevdiğiniz kişiyi arayıp onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilirsiniz… 🙂

Kitap adı: Mart Menekşeleri
Orijinal adı: The Violets of March
Yazar: Sarah Jio
Çeviri: Nihan Giray
Yayınevi: Arkadya
Sayfa: 336
Baskı: 2012
Tür: Roman

mart-menekseleri-sarah-jio-2

#Mart Menekşeleri – Sarah Jio #Mart Menekşeleri #Sarah Jio

Kitap Etiketleri:
Merve Mudak
mervemudak@gmail.com

1991 doğumlu, istanbul Arel Üniversitesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunu ve özel bir tanı merkezinde görev almakta. Gezerek yeni yerler keşfetmeyi çok seven okuyucu, okumayı ve yazmayı da çok seviyor.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend