Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü – Luis Sepúlveda

15 Eki Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü – Luis Sepúlveda

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi’den sonra Luis Sepúlveda’nın tüm çocuk kitaplarını daha doğrusu tüm kitaplarını okuma listeme aldım. Onlardan biri olan Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü tam bir arkadaşlık kitabı. Çocuklara arkadaşlığın önemini güzel bir dille veren, oldukça sıcak bir kitap Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü. Naif, sakin, güzel bir kitap. Dostluk kokan, arkadaşlık hissettiren güzel bir kitap Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü.

Hikayemizin kahramanları, genç bir insan, kör olmuş bir kedi ve korkak mı korkak fare. Kedinin kör gözlerinin yerine geçen korkak fare ile birlikte hırsızları kaçıran kedi, çatılardan çatılara atlıyor, beraberce güneşin doğuşunda çatıda oturuyorlar fare ile birlikte. Genç işe gittiğinde ev onlara kalıyor ve diledikleri gibi geziyor tozuyorlar evin etrafında. Hiç bir zaman yalan söylemiyorlar. Birbirlerinden birşey saklamıyorlar. Birşeyi ne için yapıyorlarsa onu o an söylüyorlar birbirlerine bir şekilde. Mesajını ise en güzel anlatımla, en güzel dille veriyor. Eğer iyi bir arkadaşınız varsa sırtınız asla yere gelmez.

Bu güzel kitabı çocuklarınıza okutunuz, sonrasında siz de okuyunuz.

İyi okumalar.

Kitap adı: Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü
Orijinal adı: Historia de Mix, de Max y de Mex
Yazar: Luis Sepúlveda
Çeviri: Saadet Özen
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 72
Baskı: 2015
Tür: Çocuk ve Gençlik

miks-maks-ve-meksin-oykusu-luis-sepulveda

#Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü – Luis Sepúlveda #Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü #Luis Sepúlveda

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend