Mükemmel Fotoğrafın Peşinde – National Geographic

03 Ağu Mükemmel Fotoğrafın Peşinde – National Geographic

Mükemmel Fotoğrafın Peşinde, National Geographic tarafından hazırlanmış bir tür eğitim kitabı tadında katalog. Evet tam tanımı bu olmalı. Çünkü tam olarak eğitim kitabı diyemeyiz. Ama örnekler üzerinden bizlere bir şeyleri nasıl yaparızı gösterebiliyor. Bu nedenle yarı eğitim öğretim, yarı fotoğraf albümü tadında.

Örnekleri bol olması konuları daha iyi anlaşılır kılıyor. Bunun yanı sıra çekilmiş olan fotoğraflarda neyin mükemmele yakın olduğunu, neyi hatalı olduğunu da görebiliyorsunuz. Tabi az biraz kompozisyon bilginiz, biraz ışık deneyiminiz varsa. Aksi takdirde sadece bakıp geçeceğiniz fotoğraflar olabilir. Bu sebeple aman dikkat diyorum.

Peki, öncesinde ne gibi okumalar yapmalıyız derseniz Sabit Kalfagil, Micheal Freeman gibi ustaların kitaplarını okuyabilirsiniz. Emin olun bu ustaların kitapları sizlere bir bakış açısı ve kompozisyon konusunda bilgi verecektir. En azından o kareyi görmenizi, o kare içinde olması gerekenleri size vereceklerdir. Bu okumalardan sonra bu tip kitaplar belki daha anlaşılır olabilir.

İyi okumalar.

Kitap adı: Mükemmel Fotoğrafın Peşinde
Orijinal adı: Getting Your Shot: Stunning Photos, How-to Tips, and Endless Inspiration From the Pros
Yazar: National Geographic
Çeviri: National Geographic
Yayınevi: National Geographic
Sayfa: 288
Baskı: 2015
Tür: Fotoğraf

Mükemmel Fotoğrafın Peşinde – National Geographic

Arka kapak;
Hayalinizdeki Fotoğrafı Nasıl Yakalarsınız?
Bırakın Dünyanın En İyi Fotoğrafçıları Size Yol Göstersin

– Aklınızdaki Kareyi Çekme Tüyoları
– Usta Fotoğrafçılardan Kısa Yollar
– İlham Veren Öneriler
– 200’den Fazla Çarpıcı Fotoğraf ve Hikayeleri

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend