Odd ve Ayaz Devleri – Neil Gaiman

25 May Odd ve Ayaz Devleri – Neil Gaiman

Odd ve Ayaz Devleri, Neil Gaiman’ın okuması keyifli fantastik bir çocuk romanı. Odd ve Ayaz Devleri kurgusu ve anlatımı ile sizi yakalıyor, okutuyor. Kitap oldukça keyifli ve akıcı. Bir saat bile sürmüyor bitirmeniz. Ama bıraktığı o güzel tat çok daha uzun sürüyor. Hele benim gibi Neil Gaiman’ın tüm eserlerini okumak isteyen biri için.

Kitap hakkında uzun uzun anlatım yapmak anlamlı değil aslında. Çünkü hikaye çok güzel, çok masum ve çok akıcı. Detay vererek tadını kaçırmak doğru değil diye düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz derseniz kesinlikle derim. Herkesin okuması gereken çok güzel bir hikayesi var. Eğer fantastik türden hoşlanıyorsanız ya da Neil Gaiman tarzını seviyorsanız mutlaka hemen alıp okumalısınız.

Çok kısa özetleyecek olursak; bacağına ağaç düşmesi sonucu sakatlanan Odd ve üç vahşi hayvanın yaşadığı bir hikaye. Evet böyle söyleyince bende farkettim çok özet oldu bu. Odd’un köyünde işler iyi gitmemektedir. Kış bitmek bilmez ilkbahar gelmez. Annesi babasının ölümünden sonra bir ayyaş ile evlenir. Ayyaşın çocukları ile birlikte bir evde yaşamaya başlarlar. Ama sürekli Odd ile dalga geçilir. Odd ormandaki kulübelerine döner ve bir gün karşısına bir tilki çıkar. Sonrasında tilki onu bir yere çağırır ve Odd gittiği yerde bir ayının sıkışan kolunu, bir ağaçtan kurtarır. Sonrasında ise olaylar çok daha farklı bir şekilde gelişmeye devam eder. Bundan sonrası özetten çok kitap ile ilgili detaylara girmek olur.

Odd ve Ayaz Devleri, güzel, keyif verici, akıcı bir Neil Gaiman eseri. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Özellikle fantastik türü severlerin.

İyi keyifli okumalar.

Kitap adı: Odd ve Ayaz Devleri
Orijinal adı: Odd and the Frost Giants
Yazar: Neil Gaiman
Çeviri: Emine Ayhan
Yayınevi: İthaki
Sayfa: 104
Baskı: 2013
Tür: Fantastik, Roman

Odd ve Ayaz Devleri Neil Gaiman

#Odd ve Ayaz Devleri – Neil Gaiman #Odd ve Ayaz Devleri #Neil Gaiman

Kitap Etiketleri:
,
Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend