Ölüler Böyle Sever – Charles Bukowski

03 May Ölüler Böyle Sever – Charles Bukowski

İşte size klasik bir Charles Bukowski kitabı! Bir solukta bitirebileceğiniz, ayyaş, aykırı ve sıradışı yaşam kesitleri. Yani Charles Bukowski hayatından birkaç sayfalık öyküler. O kadar akıcı bir dili vardır o kadar dolandırmadan anlatır ve sonlandırır öyküleri anlayamazsınız ne oldu da bu kadar çabuk bitti bu kitap?

Kitabı aldım bir öykü okuyup bırakacaktım fakat o kadar içine alıyor ki öyküler sizi kitabı bitiriyorsunuz ve tadı damağınızda kalan, kazandibi üzeri dondurma gibi oluyor. Büyük ihtimalle bir çoğu yaşanmış öykülerden oluşan, birkaç tanede hayal dünyasından kazandırdığı öyküler olan kitap Charles Bukowski tarzında hikaye okumak isteyenler için birebir. Bazı öykülerde gülecek bazı öykülerde ise bu ayyaş moruğa acıyacaksınız ama hemen ardından gelen öykü ile sağlam bir küfür edeceksiniz. Kitap bu şekilde ilerleyecek ve dediğim gibi çok güzel bir tat bırakacak bünyede. Beat kuşağının en iyileri arasında gösterilen Charles Bukowski’nin en iyi öykülerinden oluşan bu kitabı okumadan geçmeyin.

İyi okumalar.

Kitap adı: Ölüler Böyle Sever
Orijinal adı: South Of No North
Yazar: Charles Bukowski
Çeviri: Avi Pardo
Yayınevi: Parantez
Sayfa: 144
Baskı: 2009
Tür: Hikaye/Öykü

oluler-boyle-sever-charles-bukowski-2

#Ölüler Böyle Sever – Charles Bukowski #Ölüler Böyle Sever #Charles Bukowski

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend