Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt

09 Şub Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt

Sürekli olarak karşıma çıkan ve kendisini asla unutturmayan Ölümsüz Aile, yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Uzun zamandır okumak istediğim, çok merak ettiğim bir kitaptı Ölümsüz Aile. Hal böyle olunca büyük bir iştahla başladım sayfaları okumaya. Daha önce niye başlamamışım yahu dediğim kitaplardan biri oldu çevrilecek sayfa kalmadığında.

Bir nehir düşünün ya da bir göl, suyu güzel mi güzel şifalı mı şifalı ve ölümsüz mü ölümsüz yapan. Mümkün olsa keşke değil mi? Herhalde herkes ister ölümsüz olmayı yıllarca hatta yüzyıllarca yaşamayı. Kim istemez ki? Şöyle bir düşünce akla kulağa geldiğinden daha bir güzel geliyor. Evet ama ya o an geldiğinde yani bitmek bilmeyen bu yolun artık bitmesini istediğinizde ne olacak? Asla bitmeyen bir yol gibi mi olacak yoksa her sabah gözlerinizi açtığınızda yine yeni bir gün yapacağım ne çok şey var mı diyeceksiniz? Bunu bilmek o kadar zor ki…

Ölümsüz Aile ile birlikte böyle bir aile ile tanışma fırsatı bulabiliyoruz. Evet onlar ölümsüz bir aile. Ölmüyorlar onlar ve yüzyıllardır yaşıyorlar, yaşamayada devam edecekler. Bizler ömrümüzü bitirip, geçerken bu yollardan, onlar bizlere bakacaklar kahvelerini yudumlarken koltuklarından. Bitmek tükenmeyen bilmeyen bu sonsuz yollarında neyin engel neyin zorluk neyin kolaylık olduğunu unutacaklar. Belki de zevk alacaklar her anlarından kimi zaman. Belki de nefretle anacaklar onlara imrenerek bakan her bir çift gözü. Bunları bilmek o kadar imkansız o kadar tahmin edilemez bir durumdaki değil anlatabilmek, düşünebilmek bile bir mesele.

En iyisi ben daha fazla uzatmadan sizleri kitapla başbaşa bırakayım ve gidip kahvemi bitirip, kitabımdan bir kaç sayfa okuduktan sonra uykular alemime kavuşayım.

İyi okumalar.

Kitap adı: Ölümsüz Aile
Orijinal adı: Tuck Everlasting
Yazar: Natalie Babbitt
Çeviri: Bülent O. Doğan
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
Sayfa: 108
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

olumsuz-aile-natalie-babbitt

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

1Comment
  • kilicnazli272@gmail.com'
    Ölümsüz aile kitabı okuyucusu
    Posted at 19:42h, 01 Aralık Yanıtla

    Bu kitaptan kitap sınavı olacağız hemde yarın

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend