Saftirik Greg’in Günlüğü – Jeff Kinney

20 Oca Saftirik Greg’in Günlüğü – Jeff Kinney

Ortaokula giden bir çocuğun günlüğü şeklinde yazılan kitap serisi. Hem yazının hem de oldukça eğlenceli çizimlerin bulunduğu, özellikle 10-14 yaşlarındaki çocuklara hitap eden seride; Greg in
okulda yaşadıklarını, hayatını ve duygularını anlatan eğlenceli, komik çizgi roman serisidir.

Sekiz kitap şuana kadar yazılıp çevrilmiş olup birde film kitabı –okuyup incelemediğim için yorum
yapamayacağım- birde kendin yap kitabı bulunmakta. Kendin yap kitabına gelecek olursak karikatürlerin, anketlerin ve de yarısından fazla boş sayfanın olduğu –kendi anılarımızı yazmak için – bir kitap değil defter desem yeridir. Adlandıramadığım ama 18 tl –şahsen ben bu fiyata almıştım- verip de almaya değer olmadığını düşündüğüm serinin bir parçası, serinin gerisine gelecek olursak –diğer sekiz kitap için- belki kafa dağıtmak için veya biraz gülmek için alınıp okunabilir. Ayrıca bazı kitapçılarda gördüğüm Saftirik Vampirin Günlüğü isimli kitabın, saftirik adı ile çıksa bile, yazarının farklı olduğunu ve de bu seriye dâhil olmadığını belirtmek isterim. Serinin birkaç kitabının filmi de çekilmiş bulunmaktadır.

Kitap adı: Saftirik Greg’in Günlüğü
Orijinal adı: Diary of a Wimpy Kid
Yazar: Jeff Kinney
Yayınevi: Epsilon
Baskı: 2008
Tür: Çizgi Roman, Çocuk ve Gençlik

saftirik-gregin-gunlugu-jeff-kinney-2

Kitabın arka kapağından;
“Yazar ve illüstratör Jeff Kinney’in kahramanı Greg yazmak zorunda kalınca ortaya hem gençlerin hem de büyüklerin gülerek okuyacakları bir günlük çıkıyor.

Çocuk olmanın ne zordur değil mi? Gelişimini henüz tamamlamamış ufaklıklarla, her gün tıraş olmak zorunda olan azmanların aynı sıralarda oturmak zorunda kaldığı ortaokulda okuyan Saftirik Greg’in Günlüğü bir zamanlar benzer şikâyetlerle dolu olan yetişkin okuyucuları ve halen aynı sıkıntıları çeken gençleri oldukça eğlendirecek.”

# Saftirik Greg’in Günlüğü – Jeff Kinney # Saftirik Greg’in Günlüğü #Jeff Kinney

Kitap Etiketleri:
,
Yağmur Yılmaz
a.yagmuryilmaz@hotmail.com

2000 doğumlu okuyucumuz Yağmur Yılmaz, Bursa'da lise öğrenimi görmekte. Kitap okumayı çok seven Yağmur Yılmaz, araştırmacı ve sürekli olarak kendini geliştirerek yeni şeyler öğrenmekte.

2 Yorum
 • Semrahasan_61@hotmail.com'
  Semra ErgüL
  Posted at 18:58h, 02 Mart Yanıtla

  Kitabi okudum ikk okula giden yegenim aldi bu resmen facia çocuklara hic iyi medajlar verilmiyor bence anne babalar dikkat edin

 • yasinozoner@hotmail.com'
  yasin özöner
  Posted at 09:10h, 05 Temmuz Yanıtla

  panik yok çok güzel yav tüm kitabını begendim hesinide okudum ben

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend