Sakız Çiğneyen Kedi – Melek Özlem Sezer

09 Kas Sakız Çiğneyen Kedi – Melek Özlem Sezer

Sakız Çiğneyen Kedi, Melek Özlem Sezer’in çocuk kitaplarında ki başarısını, şiir kitaplarında da gösterdiğinin kanıtı olan bir kitap. Evet, kitap çocuklar için şiirlerin yer aldığı bir şiir kitabı. Ama öyle bildiğiniz gibi şiirler değil bunlar.

Çocuklarınıza kitap seçmek eminim çok zordur. Tabi eğer çocuklarınıza kitap seçiyorsanız. Yoksa ellerine bir süper akıllı cihaz verip, başınızdan savıyor musunuz? Yeni nesil çocukların ellerinden düşmeyen cihazlar yüzünden onların yaratıcılıklarını, hayal güçlerini ve en önemlisi ne olduklarını unutturduğunuzun farkında mısınız? Neyse konuyu ahkâm kesmeye götürmeden kitaba döneyim ben.

Evet, kitabımız bir şiir kitabı içinde güzel mi güzel şiirlerin yer aldığı çocuklar için şiir kitabı. Çocuklar için güzel eserler basmaya devam eden Can Yayınları, umuyorum ki bundan asla vazgeçmez. Hem Can Yayınlarında hem de İş Bankası yayınlarında çocuklar için basılmış gerçekten kaliteli ve güzel kitaplar görmek beni umutlandırıyor. Kendi zamanımı düşünüyorum ve o zamanlarda böyle kitapların olduğunu hayal ediyorum da bu yaşımda bile için kaynamaya başlıyor. Ne güzel olurdu diye düşünmeden alamıyor insan kendini. Ama olsun şimdi ki çocuklar okusun da daha neler neler basılır.

Çocuğunuzla birlikte iyi okumalar.

Kitap adı: Sakız Çiğneyen Kedi
Yazar: Melek Özlem Sezer
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 88
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

Sakız Çiğneyen Kedi - Melek Özlem Sezer

Sakız Çiğneyen Kedi – Melek Özlem Sezer

Arka kapak;
Çocuk edebiyatının neşeli kalemi Melek Özlem Sezer bu sefer şairliğini çocuklardan yana konuşturuyor…

Bu şiirlerde kediler, çocuklar, kardan adamlar, nineler hayatla iç içe neşeyle boy gösteriyor. Hüzün bile şiirin süzgecinden tatlı tatlı damlayıp çocukların düş evrenine güzel resimler çiziyor.

Diyorlar ki kötüymüş kara kediler Peki, hiç sordunuz mu bakalım Ne düşünüyor kedi halkı? Belki de onlara göre kara kediler Kedilerin en güzeli, en yakışıklısı

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend