Şemsiye Akademisi 2 Dallas – Gerard Way

18 Eki Şemsiye Akademisi 2 Dallas – Gerard Way

Şemsiye Akademisi hız kesmeden devam ediyor. Hani hep derler ya ilki iyiydi ama sonradan bozdu sanki diye işte bu Şemsiye Akademisi için uygun bir giriş değil. Çünkü Şemsiye Akademisi 2 Dallas ilkinden bile daha iyi bir şekilde ilerliyor. Kardeşlerden daha doğrusu üvey kardeşlerden 5 numaranın bir ileri bir geri zaman içerisinde yaptıklarından dolayı kafası fena halde gitmiş durumdadır. Yaptığı bazı anlaşmalarda sıkıntı çıkarmaya başlamıştır. Çok yakında hiç olmaması gerekenleri olduracak biri olmuştur.

Şemsiye Akademisi 2 Dallas’da Kennedy suikastine gidiyoruz ve zamanlar arasında düzeltme yapan bir ekibe katılıyoruz. Aslında herşey 5 numaranın başının altından çıkıyor. Her şey onun 10 yaşında ki hali ile 70li yaşlarında ki halinden kaynaklanıyor. Tabi bu arada başka maceralarda olmuyor değil. Diğer kardeşler kendilerini çok salmışdurumdadır ve bu salma yüzünden ne yazık ki kardeşlerden birini yine kaybederler. Dikkat ederseniz yine diyorum. Birinci cildi okumuş olduğunuzu varsayıyorum ve bu yüzden daha rahat yazabiliyorum. Evet bir kardeşi daha kaybediyoruz bu ciltte. Fakat önceki ciltte sesini kaybeden bir kardeşinde sesini yeniden kazanmış olduğunu görüyoruz. Tabi gördüklerimiz bunlarlada kalmıyor. 7 numaranın yani Vanya’nın -hani şu ilk ciltte kapak olan kemanist kardeş- neden kendini dışlanmış hissettiğini ve Kraken ile neden öyle bir bağlarının olduğunu görüyoruz.

Seriye başladıysanız zaten benim birşey dememe gerek kalmamıştır. Okumaya devam edeceğinizden eminim.

İyi okumalar.

Kitap adı: Şemsiye Akademisi 2 Dallas
Orijinal adı: The Umbrella Academy
Yazar: Gerard Way
Çizer: Gabriel Ba
Çeviri: Sina Şehim
Yayınevi: JBC Yayıncılık
Sayfa: 192
Baskı: 2014
Tür: Çizgi Roman

semsiye-akademisi-2-dallas-gerard-way-2

#Şemsiye Akademisi 2 Dallas – Gerard Way #Şemsiye Akademisi 2 Dallas #Gerard Way

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend