Sevgi Masalı – Samed Behrengi

11 Eyl Sevgi Masalı – Samed Behrengi

Sevgi Masalı Samed Behrengi tarafından kaleme alınmış bir güzel masal daha. Bu kez daha bir masal ama yani daha bir çocuklar için daha bir masla daha bir daha…

Hatta bu kez Samed Bahrengi demiş ki bir masal yetmez, masal içinde masal olsun demiş ve kitabı öyle bir kurguya doğru götürmüş. Ben beğenerek ve severek okudum. Eminim çocuklarda bu kitabı severek okuyacaklardır. Sadece çocuklar dediğime bakmayın, herkes bu kitabı severek okur. Çünkü adı bir kere Sevgi Masalı.

Tabi bir de Ah Masalı var. Kitabın diğer yarısında karşımıza çıkan bir Ah Masalı. Oldukça tanıdık bir konu aslında Ah Masalı’ndaki konu. Hepimizin aşina olduğu bir konu üzerinden ilerlemiş Samed Behrengi. Her iki masalda da zaten ustalığı görebiliyoruz. Hatta masalları kimin yazdığını bilmeden okusak dahi bunu anlayabiliriz.

Yazarın tüm kitaplarını gözünüz kapalı alabilir, çocuklarınıza okutabilirsiniz. Hangi yaş aralığına uygun olduğu zaman kitabın arkasında belirtimiş durumda. Buna bakarak istediğiniz kitabını satın alıp okutabilirsiniz. Hatta çocuklarınızdan önce ya da sonra sizde okuyabilirsiniz. Emin olun güzel bir saat ya da yarım saat geçirirsiniz. Çocuk kitapları sizlere kısa bir mola tadında gelecek, belki de o molada birşeyler bile öğrenebileceksiniz. Hem mola hem öğrenim, bence kaçırmayın.

İyi okumalar.

Kitap adı: Sevgi Masalı
Orijinal adı:
Yazar: Samed Behrengi
Çeviri: Şule Akyüz, Erdal Öz, Aydın Tebrizi
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 110
Baskı: 2016
Tür: Çocuk Kitapları

Sevgi Masalı – Samed Behrengi

Arka kapak;
Türkiyeli okurlar, Küçük Kara Balık’la tanımıştı bu İranlı yazarı. Samed Behrengi (1939-1968), yıllar önce İtalya’nın Bologna Kitap Fuarı’nda, bu ilk kitabıyla o yılın ‘en iyi çocuk kitabı yazarı’ seçilmiş, ününü dünyaya böyle duyurmuştu. Daha sonra yazarın öbür kitaplarını da Can Yayınları arasında derleyip yayınlamıştık. Sevgi Masalı’nda yazarın iki masalı var. Biri Sevgi Masalı, biri de Ah Masalı. Samed Behrengi, öğretmenlik yaptığı yıllarda dinleyip derlediği halk masallarını yeniden biçimlendirip kitaplaştırmış bir yazar. Ya da bu masallardan yola çıkıp yeni masallar yaratmış bir yazar. Her masalında olduğu gibi Behrengi’nin bu iki masalında da sevgi, arkadaşlık, dostluk ağır basıyor.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

2 Yorum
 • Zeyno.altuntas@mailinator.com'
  Zeynep altuntas
  Posted at 22:04h, 21 Aralık Yanıtla

  Ben şu anda kitabı okuyorum kitabi çok severek okuyorum kitabı anlayan kişi çok güzel anlatmış ben kitabi çok sevdim kesinlikle tavsiye ediyorum ama 7. Baskıyı daha çok oneririm

 • zeynep.halac@hotmail.com'
  zeynep
  Posted at 15:25h, 11 Ocak Yanıtla

  Güzel bir kitap ben çok beğendim size de tavsiye ederim.

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend