Sibylle Zener’in Laneti – Jean-Christophe Grangé

04 Kas Sibylle Zener’in Laneti – Jean-Christophe Grangé

Popüler bir polisiye yazarı olan Jean Christophe Grangé’ın yazarlığını üstlendiği, Phillippe Adamov’un çizgileriyle güçlendirdiği bir üçleme Zener’in Laneti. Tabi direkt bu seri ile başlandığında sanki ortadan girmişiz hikayeye gibi bir durum oluyor. Taş Meclisi adlı kitabınında okunması gerektiğini sonradan öğreniyorum. Daha doğrusu seriyi ve seride bahsedilen hikayenin daha iyi anlaşılması için okunması gerekiyor.

Konu oldukça klasik aslında. SSCB yani henüz SSCB dağılmamış. Süper bir güç durumunda ve bunu kaybetmek istemiyor. Büyük bir güç olduğunu düşündükleri parapsikoloji ile ilgileniyorlar. Bunun için son teknoloji cihazların bulunduğu bir üs bile yapmışlar. Bu üsde araştırmalar ve denekler üzerinde bazı deneyler yapıyorlar. Denekler insan tabi. Çalışan işçiler ise Şamanlar. Tam bir aksiyon filmi tadında. Hem de bir hollywood aksiyonu. Bu sebeple bana pek bir tat vermedi ne yazık ki. Oldukça kısa olduğundan üç kitabı okumam bir iki saatimi aldı sadece. Bana hitap etmeyen bir çizgi roman. Fakat çizgilerini oldukça başarılı buldum. Hikaye anlatımı direkt ortadan girilen bir konu ve derinliği unutulmuş karakterler yüzünden, hikayeye çok alamadı beni. Yazarın diğer eserleri ile birlikte okunduğunda belki daha anlaşılır bir dünya olur bilemiyorum. Aksiyon polisiye türünden hoşlanmadığım için tercih edeceğimi sanmıyorum. Bu türün meraklıları için ise biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.

İyi okumalar.

Kitap adı: Sibylle Zener’in Laneti
Orijinal adı: La Malediction de Zener
Yazar: Jean-Christophe Grangé
Çizer: Phillippe Adamov
Çeviri: Tankut Gökçe
Yayınevi: Doğan Kitap
Sayfa: 48, 48, 48
Baskı: 2010
Tür: Çizgi Roman

Sibylle Zener'in Laneti - Jean-Christophe Grangé

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend