Şimdi Sevişme Vakti – Sait Faik Abasıyanık

25 Eyl Şimdi Sevişme Vakti – Sait Faik Abasıyanık

Bir hikayesi kadar şiir kitabı. Yazarın tüm külliyatını okurken arada bir mola niteliğinde. Şimdi Sevişme Vakti, Sait Faik Abasıyanık’ın şiirlerinin yer aldığı bir kitabı. Bir çırpıda bitirebileceğiniz, bittiğinde ise ne güzel yazmış üstad diyebileceğiniz bir şiir kitabı.

Bir kaç şiirinden farkettim, sanki öykü tadında gibi. Daha doğrusu sanki bir an öykü olacaklarmış gibi. Yani okuyunca aklınıza ilk gelen acaba öykü yolundaydı da vazgeçildi şiir mi oldu? Diye düşündürüyor sizi. Daha doğrusu beni. Beni en fazla etkileyen daha doğrusu en fazla okuma arzusu ile başladığım hikaye kitapları kadar tutamaz, etkileyemez diye düşündüm hep. Evet belki o kadar olmadı etkisi ya da sürükleyiciliği ama dediğim gibi kısacık bir ara bu kitap. Bakın bakın burada şiirlerim de var dercesine. Sadece Veli yazmadı ya bende yazdım der gibi… Eminim o da okumuştur ve bir değerlendirme yapmıştır.

Sözün kısası, her eserinin edinilip, okunması şart üstadın. O yüzden es geçilmemesi gerekiyor. İçinden bir kaç şiir içinizi burkabilir onu baştan söyleyeyim. Uyarım olsun sizlere.

İyi okumalar.

Kitap adı: Şimdi Sevişme Vakti
Yazar: Sait Faik Abasıyanık
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
Sayfa: 42
Baskı: 2016
Tür: Şiir

simdi-sevisme-vakti-sait-faik-abasiyanik

Şimdi Sevişme Vakti – Sait Faik Abasıyanık

Arka kapak;
Çıplak heykeller yapmalıyım,
Çırılçıplak heykeller
Nefis rüyalarınız için
Ey önümden geçen ak sakallı kasketli,
Yırtık mintanından adaleleri gözüken
Dilenci
Sana önce
Şiirlerin tadını
Aşkların tadını
Kitaplardan tattırmalıyım
Resimlerden duyurmalıyım, resimlerden…

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend