Soytarının Tuhaf Hikayeleri – Erich Kastner

22 Ara Soytarının Tuhaf Hikayeleri – Erich Kastner

Erich Kastner ve yine güzel bir çocuk kitabı. Bilmeyenler için belirtmeliyim ki Erich Kastner çocuk kitapları denilince akla gelen ilk isimlerdendir. Farklı tarz anlatımları, farklı karakterleri ve olayları ile diğer çocuk kitaplarından ayrılır. Anlatımlarında daha net daha gerçekçi bir tutum sergiliyor gibi görünür.

Soytarının Tuhaf Hikâyeleri, sirkten kaçan bir soytarının, köy köy, kasaba kasaba gezerken başından geçenleri anlatan, bir yol kitabı tadında, güzel mi güzel bi çocuk kitabı. Verdiği mesajlarda insanların nelere kandığını neleri düşündüğünü neleri ne şekilde yaptığını çocuklara eğlenceli bir dille anlatıyor. Kahramanımız Till Eulenspiegel gerçek bir kahraman gibi değil, tamamen sıradan biriymiş gibi gösteriliyor aslında çocuklara. Bu şekilde de çocuklara verilmesi isteneni en iyi şekilde veriyor yazar.

Çocuklarınıza güzel bir çocuk kitabı okutmak istiyorsanız, Soytarının Tuhaf Hikâyeleri kitabını öneririm. Zaten almanız gereken çocuk kitapları arasında mutlaka bir Erich Kastner kitabı olmalı. Tabi bu demek değil ki sizler okumayın. Elbette her yetişkin için de uygun bir kitap.

İyi okumalar, iyi okutmalar.

Kitap adı: Soytarının Tuhaf Hikayeleri
Orijinal adı: Till Eulenspiegel
Yazar: Erich Kästner
Çeviri: Süheyla Kaya
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 64
Baskı: 2012
Tür: Çocuk Kitapları

soytarinin-tuhaf-hikayeleri-erich-kastner

Arka kapak;
Soytarı sirkten kaçar mı hiç?

Till Eulenspiegel, kimseye haber vermeden sirkten ayrılır
ve yollara düşer. Ülkeyi dolaşırken uğradığı her kasabada başkalarını komik duruma düşürmekten zevk alan soytarının maceraları hiç bitmez.

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend