Tabiat Ana Anlatıyor – Carl Ewald

25 May Tabiat Ana Anlatıyor – Carl Ewald

Carl Ewald’ın daha önce bir kitabını okumamıştım. Yazarla tanışma kitabım Tabiat Ana Anlatıyor oldu. İyi ki olmuş diyorum çünkü okuduğum en güzel çocuk kitaplarından biriydi. Daha doğrusu sadece bir çocuk kitabı değil, güzel bir şeyler anlatan kitaplardan biri oldu. Çok ama çok beğendim.

Hepimizin es geçtiği tabiatı anlatıyor Tabiat Ana Anlatıyor ile Carl Ewald. Doğa ile içiçe dostça yaşamak yerine sürekli olarak doğayı karşısına alıp, onu yenmeye çalışan insanoğluna bir ders niteliğinde anlatıyor. Kitabın başından itibaren aklınıza örnekler geliyor. Haberlerde gördüğünüz, çevrenizde gördüğünüz ama hep gördüğünüz örnekler geliyor. Doğayı nasıl yok ediyoruz daha doğrusu yok etmeye çalışıyoruz bunları görüyoruz.

Mutlaka okunması ve okutulması gereken kitaplardan biri. Kısacası güzel bir kitap. Sadece çocuklarınıza değil, kendinizde okuyun, okutun bu kitabı.

İyi okumalar.

Kitap adı: Tabiat Ana Anlatıyor
Orijinal adı: Mutter Natur erzählt
Yazar: Carl Ewald
Çeviri: Ayşe Sarısayın
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 191
Baskı: 2015
Tür: Çocuk Kitapları

Tabiat Ana Anlatıyor – Carl Ewald

Arka kapak;
Bu güzel kitap yirminci yüzyıl boyunca çocukların bayılarak okuduğu bir kitap olmuştu.Ülkemiz çocukları da bu kitabı çok sevmişti.O zamanlar Türkiye’se televizyon yoktu.Televizyon olmadığına göre bugün bütün TV kanallarında gösterilen doğa belgesellerinden de kimsenin haberi yoktu.O güzelim belgesellerin olmadığı bir dönemde yazılmış bu doğadaki yaratıklar konuşuyor.Kendi öykülerini kendi ağazlarından dinleyeceksiniz.Deniz konuşuyor, kayalar konuşuyor, kuyruklu yıldızlar, örümcekler, anemonlar, çekirgenler, solucanlar,leylekler, arılar konuşuyor…

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend