Tapınak – Xavier Dorison

15 Ara Tapınak – Xavier Dorison

Denizler altında neler oluyor? Hiç bilen var mı? Yok elbette. Kimbilir neler neler sular altında kalmıştır. Ne hazineler, ne değerli eserler, ne batıklar, ne insanlar, ne yaratıklar, kötü ruhlar! Tabi bunlardan kimsenin haberi olmaz genelde. Ama bir gün bir sinyal gelir, yıllar yıllar önce batmış bir denizaltıdan…

Hal durum böyle olunca amerikan kuvvetleri durur mu? Durmaz tabi neler var neler yok bakalım derler ve sinyale doğru giderler. Ama bir de bakarlar ki Suriye açıklarında batmış bir rus denizaltı. Demek ki o zamanlarda ruslar suriye taraflarına gelmişler. Ama yine hüsran yine hüsran. Batmışlar. Fakat bu kez batmalarına neden olan şey biraz daha gizemli gibi sanki. Koskoca amerika gelmiş çözmeden gider mi? Ben söyliyim size gitmez. Dünyanın bekçileri yahu olur mu öyle dönüp gitmek! Korku nedir bilmeyen amerikan askerleri onlar! Başlarlar araştırmalara fakat mürettebatta enteresan davranışlar başlar. Nasıl davranışlar bunlar? Örneğin baltayı alıp takım arkadaşını doğramak, sonra hiçbir şey olmamış gibi elinde kanlı balta dolaşmak gibi. Ama yine de devam eder mürettebat araştırmalara. Sonra koskocaman bir kapı ile karşılaşılır. Bir tapınak girişi gibi. Bir şekilde açmanın yolu bulunur açılır ve içeri girilir. Ne hikmetse kapanır bir anda. Hadi bakalım al sana macera kurtar şimdi içerdekileri. Bırakıp gidelim diyenlerde yok mu? Olmaz olur mu hiç var tabi. Dedim ya yiğit amerikalı askerler bunlar! Kaptan derki asla ama asla! Kurtaracağız onları. Tamam o zaman hadi sende öl onlarla madem öyle. Girerler onlarda bir şekilde ve bir de ne görsünler? Kötü kötü yaratıklar mı istersein, kötü ruhlar mı istersin artık neyden korkarsan var. Sana ne lazım?

Velhasılı kelam devamın da bir şekilde karayı bile görürler. Görürler görmesine ama bir şekilde kendilerini öldürmeyi başarırlar.

Okunur mu? Okunur tabi. Ama çok gerekli mi? Bilemedim. Zaman varsa konu çok önemli değil çizimlere bakarım derseniz buyrun, şimdiden iyi okumalar.

Kitap adı: Tapınak
Orijinal adı: Sanctum
Yazar: Xavier Dorison
Çeviri: Canan Maraşlıgil
Yayınevi: Marmara Çizgi Yayınları
Sayfa: 190
Baskı: 2013
Tür: Çizgi Roman

tapinak-xavier-dorison

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend