The Witcher 1 Camlar Konağı – Paul Tobin

14 Eki The Witcher 1 Camlar Konağı – Paul Tobin

The Witcher serisi, alışılmışın dışında bir çizgi roman ararken karşıma çıktı. Zombi, ejderha, süper kahraman vs. gibi kilişelerden sıyrılıp, kaliteli bir şeyler okumak isterken, güzel bir zamanlama ile The Witcher’a başladım. Başlar başlamaz fark ettim ki, normalin dışında karanlık bir atmosfer beni bekliyor. Her sayfasında ayrı bir özenin yer aldığı Witcher, hikayesiyle birlikte karanlık atmosferin içinde sürüklemeye başlıyor. Video oyundan çizgi romana gelen başarılı bir çizgi roman olduğunu görüyorsunuz ilk bir kaç sayfada.

Hikaye çok klasik başlıyor aslında. Bir avcı bir balıkçıya rastlıyor ve karşılaşılan balıkçının hikayesi etkiliyor avcıyı. Kahramanımız Geralt, daha doğrusu meşhur canavar avcısı Geralt. Ve bizi bir ormandan geçerek bir konağa götürüyor. Fakat burada fark ediyoruz ki bu ormanda yürümek de o konağa yaklaşmakta bizi geriyor. Çizgi romandan bile bu hissi bize verebiliyor. İşte bu gerçek bir başarı. Rahatsız rahatsız devam ediyoruz. Yolda oldukça çirkin ve tehlikeli yaratıklarla karşılaşıyoruz. Bir şekilde konağa atıyoruz kendimizi. Burada balıkçının ölen karısını arıyoruz ve buluyoruz. Fakat ölen karısı, olayların anlatıldığı gibi olmadığını anlatıyor. Tabi bu arada birçok yaratık görüyoruz ve inceliyoruz. Fakat bu konakta en dikkat çekici şey camlar. Camlar sürekli olarak değişiyor ve bize birşeyler anlatmaya çalışıyor. Çizgi romana adını veren bu camların ayrıntısı benim en çok hoşuma gidenler arasındaydı.

Çizgi roman sevenlerin kaçırmayacaklarını düşündüğüm The Witcher’ı korkudan hoşlanan, çizimlerle ürkmeyen kişilere de tavsiye ediyorum.

İyi okumalar.

Kitap adı: The Witcher 1 Camlar Konağı
Orijinal adı: The Witcher Volume 1 – House Of Glass
Yazar: Paul Tobin
Çizim: Joe Querio
Çeviri: Emre Taşkıran
Yayınevi: JBC Yayıncılık
Sayfa: 136
Baskı: 2015
Tür: Çizgi Roman

the-witcher-1-camlar-konagi-paul-tobin

#The Witcher 1 Camlar Konağı – Paul Tobin #The Witcher 1 Camlar Konağı #Paul Tobin

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend