Üç Buçuk Öykü – Patrick Süskind

13 Ağu Üç Buçuk Öykü – Patrick Süskind

Koku kitabının yazarı Patrick Süskind’den üç farklı üç burkucu öykü. Kitabın asıl adı “Three Stories and a Reflection” yani “Üç Öykü Bir Yansıma” Öyküler bittikten sonra bir görüş de yer alıyor. Oldukça kısa süren bu öykülerin derinliği, insan doğasının korkularını ve umutlarını göz önüne seriyor olmasından geliyor. İçimizdeki kırılgan yapıyı, cesaretsizliğimizi ve bizi sarsacağını düşündüğümüz her olaydan kaçışımızı görüyoruz Üç Buçuk Öykü’de…

Öykülerle ilgili çok fazla detaya girmeyeceğim. Sadece anahtar kelimeler verebilirim sizlere. Zaten Patrick Süskind tarzını seviyorsanız, Koku gibi bir eseri okuduysanız ve etkilendiyseniz, Patrick Süskind’in diğer tüm kitaplarıda size iyi gelecektir.

Öykü 1 – Ressam…
Nedendir bilmiyorum ama beni en çok etkileyen ve en çok evet bu bu zamanlarda da oluyor dediğim, sanatçılar bunlara önem vermemeli dediğim bir öykü oldu.

Öykü 2 – Satranç…
Aklınıza hemen Stefan Zweig’in Satranç’ı geldi değil mi? Yok değil. Ama tattan çok uzakda değil.

Öykü 3 – Midyeleşme
İnsanlar, çaresizlik, düşmüş gibi düşünceler…

Patrick Süskind okumaya yeni başlayacaklar için sözlük jargonunda bir tavsiyede bulunmak isterim. Özellikle en iyisinden daha doğrusu en etkileyici olandan başlamak isteyenler için Koku’yu öneririm. Yok ben vurucu darbeyi en sonda görmek istiyorum derseniz o zaman size Koku’yu sona bırakmanızı tavsiye ederim. Kontrabas, Güvercin, Aşk ve Ölüm Üzerine ve Herr Sommerin Öyküsü, Koku yazarın Türkçe’ye Can Yayınları tarafından çevrilmiş diğer kitapları. Bunların hepsini bünyeye sindirilmesinin gerektiğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

Sürüklenerek hızlı bir şekilde okuyacağınız çok güzel bu üç öyküyü tavsiye ederim.

İyi okumalar.

Kitap adı: Üç Buçuk Öykü
Orijinal adı: Drei Geschichten
Yazar: Patrick Süskind
Çeviri: İlknur Özdemir
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 88
Baskı: 1998
Tür: Hikaye

Hemen satın alın

Üç Buçuk Öykü - Patrick Süskind

#Üç Buçuk Öykü – Patrick Süskind #Üç Buçuk Öykü #Patrick Süskind

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend