Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrangi

23 Eyl Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrangi

Ulduz Kız’ın Kargaları Samed Behrangi yine yeniden güzel bir çocuk kitabı. Her kitabında bize sunduğu masalsı anlatımı, hayvanların dünyasını bizlere getirdiği kurgusu, iyi ve kötüyü en iyi şekilde aktardığı kitaplarından biri daha.

Bu kez Ulduz kız ile beraber kargaların yaşantısına giriyoruz. Hem de onların tüm zorluklarını gözlemliyor, hayatlarını inceliyor ve onları anlıyoruz. Hangimizin çocukluk hayali değildir ki hayvanları anlamak ya da onlarla konuşuyor olabilmek.

Tabi bunu gerçekte yapamayacağımız ya da yapılamayacağını büyüdükçe öğreniyoruz. Ama en azından kitaplarla onların yanına gidebiliyoruz. hayatlarını görebiliyor, yaşadıkları zorlukları görebiliyoruz. İşte bu tip kitaplarda bunu bize yaşatan ve masalsı anlatım sunan eşsiz yazarlar var. Samed Behrangi bu yazarların başlarında gelen yazarlardan. Bizlere bu dünyanın kapısını açıyor. Bizlere de içeri girip şöyle bir göz atmak, gezmek, yaşamak kalıyor.

Sadece çocukların değil, yetişkinlerinde okuması gereken çocuk kitaplarından biri Ulduz Kız’ın Kargaları. Çocukların dünyasını ve düşünce dünyasını iyi bilen yazardan bizlere gelen bu armağanı iyi değerlendirmek lazım.

iyi okumalar.

Kitap adı: Ulduz Kız’ın Kargaları
Orijinal adı:
Yazar: Samed Behrangi
Çeviri: Haşim Hüsrevşahi
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa: 112
Baskı: 2014
Tür: Çocuk Kitapları

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrangi

Arka kapak;
Kargaların dilinden anlayan kız…

Ulduz, yalnızlıktan sıkılan bir kızdır. Bir gün, bir karga gelir ve yavrularından birini Ulduz’a bırakmayı önerir. Ulduz bu öneriye çok sevinir. Yalnız, büyük bir sorun vardır: Ulduz’un üvey annesi kargaları hiç mi hiç sevmemektedir…

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

1Comment
  • Hlmegunduz@gmail.com'
    Halime gündüz
    Posted at 03:11h, 03 Mayıs Yanıtla

    Bu kitabı rehberkitapkirtasiye.com sitesinden kızıma almıştım. Kızım her okuduğunda yanıma gelip anlatmaya başlıuor. Hayvanları çok sevdiğinden dolayı kitapda ki kadakterleri de çok sevdi. Bende konusuna bakayım derken kitapveyorum sitenizden özetine baktım gerçekten de güzel kitapmış. Sizin sitenizde de birçok özet gördüm. Sizlere de teşekkür ediyorum.

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend