Yaratıklar Aramızda – Alan Snow

05 Tem Yaratıklar Aramızda – Alan Snow

Yaratıklar Aramızda, yaratıcı bir Alan Snow kitabı. Okurken asla sıkılmayacağınız, hem eğlenceli hem de renkli bir kitap. Üstüne bir çizimler eklenince tamamamen tamamlanmış oluyor güzel bir kitap.

Canınızı sıkmayacak, güzel mi güzel bir öykü anlatacak bir kitap arıyorsanız bence en doğru kitaplardan biri Yaratıklar Aramızda olacaktır. Kitap üç kitaplık bir seriden oluşuyor. Bu üç seri, Pantolonlar Fora!, Yaratıklar Aramızda! ve Bol Bol Peynir! ile devam ediyor. Kitapların yazım tarzlarından baskılarına kadar hepsi aynı. Bir kitapta çok eğlenip diğer kitap sıkılma gibi bir durumunuz olmaz.

Özellikle karakterler açısından çok zengin bir kitap. Yazarın yaratıcılığının boyutlarını görebiliyorsunuz. Kitapların başında karakterleri anlatan kısa tanıtım yazıları bulunuyor. Tıpkı tiyatro kitaplarında ki gibi her karakterden söz ediliyor. Bu güzel bir bölüm olmuş. Özellikle çocuklar için oldukça kullanışlı olacaktır. İç sayfalarda ki çizimler ve kitabın bölümleri çok yerinde yapılmış. Okurken bir kopukluk ya da takılma olmuyor.

Bence bu tip kitaplara ağırlık verilmeli. Çünkü hem eğlenceli hem öğretici hem de okumaya teşvik edici kitaplar. Çocuklar için okumayı sevdirmemiz lazım. Yeni gelen nesil okuyan bir nesil değil gibi görünüyor. Okuyanlar ise kelimenin tam anlamıyla kötü kitaplar okuyorlar. Daha doğrusu zaman kaybı kitaplar okuyorlar. Tıpkı bir magazin programı gibi kitaplar popüler oluyor ve milyonlar satıyor. Çocuk ve genç kitle de bu abuk subuk kitapları okuyor. Herhangi bir katkısı olmadığı gibi, içlerinde ki hayal gücünü alıp, yerine magazinsel saçmalıkları sokuyor. Her alanda olduğu gibi kitapların dünyasında da bu tip zaman yok edici kitaplar var ne yazık ki. Keşke hiç olmasalar diyoruz ama ne yazık ki varlar ve var olmaya da devam edecekelr gibi görünüyor.

Kitabı nesnel bir incelemeye alacak olursak cildini beğendim ama sayfaları açtıkça ayrılmalar oluyor. Eğer kitabı hiç açmayacaksak sorun yok ama okumaya başladığımızda açılmalar meydana geliyor. Bu üç kitapta da böyle. Kelime ve harf hataları oldukça azdı hatta yok denecek şekilde az denk geldi.

Seriyi herkese tavsiye ediyorum. Çok eğlenceli ve çok güzel bir seri.

İyi okumalar.

Kitap adı: Yaratıklar Aramızda
Orijinal adı: Here be Monsters!
Yazar: Alan Snow
Çevirmen: İmra Gündoğdu
Yayınevi: İthaki Yayınları
Sayfa: 216, 194, 180
Baskı: 2011
Tür: Çocuk Kitapları, Fantastik

Hemen satın al!

yaratiklar-aramizda-alan-snow

Yaratıklar Aramızda – Alan Snow

Yaratıklar Aramızda 1 – Pantolonlar Fora! Arka kapak;
Sihir ve Tuhaf Yaratıklarla Dolu Yepyeni Bir Maceraya Hoşgeldiniz!

Sıçanköprü’nün başı belada!..

Eski Peynir Loncası üyeleri karanlık bir plan yapıyorlar. Genç ve cesur kahramanımız Arthur, Yeraltı Diyarı’nda yaşayan tuhaf yaratıklar ve Willbury Isırık’la beraber beklenmedik, heyecanlı, tehlikeli bir maceraya atılıyor. Peynir Loncası neyin peşinde? Arthur ve dostları onları durdurabilecek mi? Kutu cüceleri ve lahanakafalar kimdir?

Sıçanköprü’nün üzerindeki esrar perdesini kaldırmak isteyen her gözüpek okuyucuyu bu kitabın sayfalarında
eğlenceli bir hikâye bekliyor!

Alan Snow tasarım ve animasyon alanlarında çalıstı, ardından pek çok kitabı resimledi. Yaratıklar Aramızda serisiyle yazarlıga da adım atan Snow, okuyucuyu Sıçanköprü’nün tuhaf ve muhteşem dünyasında inanılmaz güzel bir yolculuga çıkarıyor.

Yaratıklar Aramızda 2 – Demir Çoraplı Adam
Pantolonlar Fora ile başlayan Arthur’un maceraları devam ediyor.

Arthur ve korsan arkadaşları, bir de faresi, Snatcher’in şeytani planlarına karşı koymak için görevdeler! Ama acaba tekinsiz Peynir Sarayı’na girmeye cesaret edebilecekler mi?

Alan Snow tasarım ve animasyon alanlarında çalıstı, ardından pek çok kitabı resimledi. Yaratıklar Aramızda serisiyle yazarlıga da adım atan Snow, okuyucuyu Sıçanköprü’nün tuhaf ve muhteşem dünyasında inanılmaz güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Yaratıklar Aramızda 2 – Bol Bol Peynir!
Sıçanköprü’nün başı belada!…

Hem yeryüzü hem de yer altında tehlike çanları çalıyor. Ve olayları çığırından çıkarmak için Hırsız’ın daha da büyük planları var.
Arthur ve arkadaşları, Hırsız’ın şeytani planlarını engellemek ve Sıçanköprü’yü kurtarmak için görev başındalar…

Alan Snow tasarım ve animasyon alanlarında çalıştı, ardından pek çok kitabı resimledi. Yaratıklar Aramızda serisiyle yazarlığa da adım atan Snow, okuyucuyu Sıçanköprü’nü tuhaf ve muhteşem dünyasında inanılmaz güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

yaratıklar-aramizda-alan-snow

Metin Yılmaz
metin@metinyilmaz.com.tr

İzmir doğumlu. Web geliştirme uzmanı olarak çalışır. Seyahat etmeyi sever. Okumayı sever. İstanbul'da yaşar, Ege'yi özler.

Yorum yok

Yorum yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Yazılar izinsiz kopyalanmamalı!
Send this to a friend